Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miylen érvek szólnak amellett...

Miylen érvek szólnak amellett illetve azellen hogy jelentős ponthatár emelkedések várhatóak?

Figyelt kérdés

szerintem nem lesz nagy emelés amitől itt jó páran tartanak.

mert:

az érettségi nehezebb volt mnt az elmúlt 1-2 évben

a maximális plusspontért nem sokan vállalták a 2 emeltet

kevesebben jelentkeztek

5000rel nő az állami helyek száma


TI hogy gondoljátok ?


2012. júl. 10. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán nem volt nehezebb az érettségi, sőt, sokkal könnyebb volt, mint az elmúlt éveké.. egyre könnyebb
2012. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Előző: Ezt nem mondod komolyan?


Mikor szólalt fel a magyarért több közösség? Mikor írtak a legjobb diákok 40/25 pontos szövegértéseket?

Mikor volt az emelt kémia átlaga 50% egy vegyészképző iskolába?

A matek idén tényleg könnyű volt. Ezt az egyet elismerem.

2012. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Pedig így van, jobb ha belátod
2012. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És akkor ti mekkora emelésre számitatok ?
2012. júl. 10. 20:54
 5/9 Landana válasza:
Szerintem a jogi karokon és a gazdaságtudományi képzéseken fog jelentősen emelkedni (érthető okokból), a többin pedig...hát...lesz emelkedés, de biztos nem 20-30 pont, amit sokan vészmadárkodnak. SZERINTEM. de tény, hogy némelyik érettségi (én az emelt töriben éreztem ezt leginkább) sokkal nehezebb volt, mint pl a tavalyi.
2012. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is. De a jó ég tudja mi lesz itt 2 hét mulva... :O
2012. júl. 10. 22:26
 7/9 Landana válasza:
Annyi biztos, hogy az érettségik nagy része nehezebb volt. Másoktól hallottam, hogy a kémia meg a biosz is húzós volt az emelt töri mellett. De ahogy írták már korábban, a közép matek korrekt volt, a közép magyart pedig fel lehetett húzni egy jó szóbelivel, ha az ember a szövegértésben el is marháskodott több pontot a kelleténél...
2012. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hat igen, a magyar sok mindenkit megfogott. En a 4 alatt vegig kituno voltam irodalombol, minden esszet, fogalmazast, szovegertest otosre irtam meg. A magyar irasbelim CSAK 56%-os lett, szobelivel felhuztam 70%-ra. Hat majd meglatjuk mire lesz eleg. A kerdesre valaszolva, szerintem is a gazdasagi teruleten lesz "jelentosebb" emelkedes, de ebben sem vagyok biztos mert pl. A penzugy szamvitel szakot ktgteritesesse tettek, es szerintem sokan, akik ide akartak volna jonni, nem biztos h bevallaltak a 216 000 ft-ot felevente, igy kerestek mas szakot ( mint ahogy en is tettem). Mas szakon par pontos emeles, ahogy minden evben van, talan most is lesz. De ebben az evben a legnehezebb megvalaszolni az ilyen kerdest, ekkora bizonytalansagban. Nezegettem a minap ezeket a kerdeseket, es lattam nem egy olyat h valaki 410 ponttal fsz kepzesre jelentkezett. Ki tudja h ott mennyi lesz vajon a hatar, ha tele lesz 400 feletti pontokkal... Tavaly nemelyik szak (bgf-rol beszelek) meg a 300-at sem utotte meg, es ezek utan a " megszoritasok" utan sok jo tanulo oda kenyszerult. En is szemely szerint, 372 ponttal fsz kepzest jeloltem meg. Hat akkor jul. 24-en minden kiderul. Kitartast addig es sok sikert mindenkinek! :)
2012. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sok szerencsét mindenkinek ! :-)
2012. júl. 11. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!