Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » úgy néz ki, hogy a pontjaim...

úgy néz ki, hogy a pontjaim alapján nem fognak felvenni egyetemre. Szeretném, ha azok írnának, akik hasonló cipőben járnak. Ti mit fogtok csinálni?

Figyelt kérdés
főként azoknak a válaszát várom,akik diákhitelt szeretnének felvenni hogy költségtérítésesen elkezdjék az egyetemet.
2009. júl. 9. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
egyik osztálytársammal tavaly így volt, jelentkezett a pótfelvételire és ott olyan szakot írt be ahova tutira elég volt a pontja...eredetileg azt be sem írta
2009. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
nekem nagyon necces, mert 3 szakot jelöltem be, 1, 2 és 5 ponttal vagyok lejjebb a tavalyi ponthatároknál. valószínűleg beiratkozom okj-ra de nem fogok bejárni csak a diák miatt és szerintem el megyek dolgozni valahová
2009. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Engem sem vettek fel és elmentem OKJ-s képzésre, hamarosan 2 szakmám is lesz. Nyelvvizsgám sem volt, azt is letettem. Jövőre újra jelentkezek egyetemre és még plusz pontokat is szereztem. :-)
2009. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem is van már egy szakmám,és a másodikért már fizetni kell.akkor már inkább a felsőoktatásért fizetek :S
2009. júl. 9. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Én 3 éve voltam így,nem vetek fel kommunikáció szakra, 3 pont híjján.Aztán elmentem idegenvezető szakra,azzal lett 3 plusz pontom és most turizmus szakon vagyok a Harsányin:))
2009. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Akkor menj költségtérítésesre!
2009. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
85%

Hát nem annyira egyszerű a dolog.. sajnos a legtöbb költségtérítéses szak, nagyon sok pénz.. és a diákhitellel az a baj, hogy senki sem szeretné eleve adóssággal kezdezni az életét..arról már nem is beszélve, hogy diplomat után sem könnyű munkát találni, de ez már egy másik téma..


A másik dolog, biztos, hogy mindent számítása vettél?

pl. ha a szüleid közül valaki 8 általánost végzett akkor az plusz 25 pont.

az emelt szintű érettségi tantárgyakként 40 pont..

ha nyertél esetleg valami tanulmányi versenyt..stb.


Nagyon gondold meg a költségtérítés képzést, lehet jobb lenne egy évet várni és szintemelő vizsgát tenni a sulidban..addig pedig dolgozhatnál..

2009. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!