Nemsokára váltasztanom kell majd hogy "mi leszek ha nagyleszek"? a közgaszdászon és a szakácson gondolkozom de nemtudom hogy melyik lenne jobb. melyik fizet jobban? Hol jobbak a körülmények?
Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 19:36
1/5 anonim válasza:
a tanulmányi eredményedtől is függ.persze jó jegyekkel mehetsz szakiskolába is,de fordítva már nem igaz.
a szakács mellett azok az érveim hogy több lehetőség van a munkába,és nem is nehéz elvégezni,de persze jól kell főzni.ha megvan akkor mehetsz 1 hajóra is főzni,és kaszálhatsz 1 zsák pénzt.
a közgazdászokat főiskolán képzik,de szarásig van a munkaerő piac,és nem nagyon hallani olyat,hogy közgazdász elhúzott külföldre dolgozni a szakmájába és szakított.
2/5 anonim válasza:
Én a közgazdászt tanácsolom, de csak is híresebb egyetemeken, főiskolákon. (Corvinus, BME) Onnan ha kikerülsz, általában rögtön kapnak munkát a kezdő közgazdászok.
Szakácsot meg azért nem, mert nagybátyám az, hajón dolgozik, és az a "zsák pénz" nagyon túlzás.
3/5 A kérdező kommentje:
ötöstanuló vagyok szinte mindenből csak 1-2 négyesem szokott lenni. viszont nemtervezem hogy egyetemre mennék.pincérnek is szeretnék menni de szüleim nemnagyon díjazák,ők röktön a falusi kiskocsmákra gondolnak ahol a részeg bácsik fogdossák a pincéreket.
2012. jún. 29. 16:29
4/5 anonim válasza:
szia! elég "hasonlóak" vagyunk. én áltsuli után vendéglátóipari suliba mentem, 6 év után megkaptam a szakás és pincér szakmát. 1-2 évet dolgoztam a szakmában,külföldön is,de akkor jöttem rá,hogy az én szervezetem nem bírja az állandó stresszt és hajtást. azt amikor 12 órák vagy egy kazánhőmérsékletű konyhában, van 100 kajarendelés,mindenki ordibál,mindenki csesztet.. hát igen, egy luxusétteremben nyilván ez nincs így, de mindenki alulról kezdi. Ekkor döntöttem el,hogy nekem nyugis, légkondis irodában végezhető papírmunka kell, és nem fog hiányozni a hát és lábfájás. most pénzügyön tanulok, nagyon sokat szenvedek mivel korábban nem tanultam közgazdaságtant, de bízom benne,hogy megfogja érni :)
5/5 anonim válasza:
az a baj a közgazdász végzettséggel,hogy ugyebár főiskolán/egyetemen képezik őket.ha el is végzed állami ösztöndíjjal,és ha itthon találsz munkát ezzel a végzettséggel,kuvára nagyon nagy mákod van.de külföldre csak akkor mehetsz x éven belül,ha kifizeted a képzési költségeket.ez az úgynevezett röghöz kötés sajnos.nem lebeszélni akarlak róla,de nagyon gondold át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!