Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet kijutni külföldre...

Hogyan lehet kijutni külföldre cserediákként?

Figyelt kérdés

Szeretnék japánba menni.

Van valakinek valamilyen tapasztalata?



2012. jún. 26. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetem vagy középiskola?
2012. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az én iskolámban erre nincs lehetőség..
2012. jún. 26. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem válasz arra hogy egyetemista vagy vagy középiskolás. De ettől függetlenül MINDEN iskolában van lehetőség, csak nem a sulinál kell keresni, hanem a japán nagykövetségen. Meg van a Vulcanus, ami egy igen komoly szakgyak program.
2012. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szakközép. De már csak 1 évem hátra a suliból és végeztem. (szakmám is lesz, érettségim van)

Így is ki lehetne még menni? Milyen tanulmányi átlagnak kell lennie ahhoz?

2012. jún. 26. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Így nem, max ha a család kiköltözik. Hamarabb kellett volna gondolkodni, most szeptembertől már biztos hogy nem találsz ösztöndíjat.
2012. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg egyetemen japán szakra mennél, és nyelvileg sikerülne a legjobbak közé kerülni, akkor lenne egy kis esélyed arra, hogy egyike legyél annak a kb. évi 10 embernek, aki egyéves ösztöndíjjal kint tanulhat. Ugyan ez nem cserediák státuszt jelent, viszont egy kis szerencsével találhatsz magadnak fogadócsaládot is, ha nem akarsz koliban lakni (nem könnyű, de nem lehetetlen).


"B" verzió: egyetem után kutató ösztöndíjjal 3 év. Ehhez még japántudás sem feltétel, viszont valamilyn szakterületen olyat kell felmutatnod, amit a japánok érdemesnek tartanak arra, hogy 3 éven keresztül fizessenek neked :)

2012. jún. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
YFU-Egy szervezet mely ilyesmivel foglalkozik, nagyon ajánlom.Címe: www.yfu.hu
2012. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!