Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy pszichiáter manapság...

Egy pszichiáter manapság mennyit keres? Ha kimennék külföldre dolgozni (pl. Németországba, vagy német nyelvű országba), akkor többet lehetne vele keresni?

Figyelt kérdés
Még csak 15 vagyok, csak a pszichiáter szakmán gondolkodom. Jövőre milyen fakultációkat vegyek fel? Kémia, biosz ugye kell hozzá? Ha jól tudom a Semmelweis egyetemen "tanítják". Kb 3 év múlva mennyi pont kell majd a felvételihez? Még annyit, hogy ebben a szakmában ugye nem kell "vérrel dolgozni"?
2012. máj. 27. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha elvégeztem a képzést, akkor kapok doktori címet is?
2012. máj. 27. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs vér, de csak az orvosin tudod elvégezni, és ott van..doktorid lesz, és magán prakszisba jó kereshetsz. biosz kémia nagyon kell..sok sikert!
2012. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!:)

az orvosin "mennyi" vér van? és milyen formában? boncolás vagy hasonló? mert az az álmom, hogy pszichiáter legyek, segítsek az embereken, de a vért nem bírom.. hülyeséget csinálok, hogy ez szeretnék lenni..?

2012. máj. 27. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
nagyon szép szakma, de az orvosin kb minden gyakorlat lesz a patológiától a mentősig minden..de az ugyis csak pár év, utána nem kell többet vért látnod
2012. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)

hát még átgondolom, de ha csak pár ilyen gyakorlaton lesz vér, azt valahogy csak kibírom.

2012. máj. 27. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
ennyit megér, ha ez az álmod!!
2012. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából sok vér van az egyetem. És igazából egyetem alatt elkerülhetetlen hogy elmerülj könyékig néhány emberben. De ezeken a dolgokon elég ha átcsusszansz egy kettessel. (De azért valamit ehhez is mindenképp csinálnod kell. De igazából ez ne tántorítson el, az elején még biztos hogy fura lesz, de azért a hat év alatt majd belejössz. És ha ez az álmod, ne emiatt mondj le róla.

Az egyetem után pedig már mehetsz (kell menned) pszichiátriai rezidensnek, ez azt hiszem négy év, és utána teljes értékű pszichiáter leszel. De a rezidens képzés alatt valamelyest szinten foglalkozhatsz azzal, amivel szeretnél.

2012. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!