Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyt láttok arra,...

Mennyi esélyt láttok arra, hogy egy esetleges Fidesz-es kormányváltás esetén eltörlik a kismamák tandíját jövő év szeptemberétől?

Figyelt kérdés
Kiegészítő képzős vagyok, estin, 2005-ben kedztem, 2 gyerekkel, 150 km távolságra az egyetem, segítség semmi, Gyes a pelusra elég (a Hiller úrnak írt levelemre azt a választ kaptam, hogy kérjem át magam nappalira :-)), 3 hónappal "elcsúsztam" a második gyerek szülétésével, mert előzetesen nem egyeztettem a miniszter urakkal.
2009. júl. 2. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ne reménykedj.A vagyonadót azonnal elakarják törölni ( nyilván ők is érintettek ) de a Gyes-sel kapcsolatban azt nyilatkozta valamelyikük,hogy eltörlik majd,ha a gazdasági helyzet megfogja engedni.Az pedig nem lesz egyhamar.
2009. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem se törlik el.
2009. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Na de miért törölnék el? Nem gondolod ,h attól,h anya vagy te ugyanolyan ember vagy ,mint bárki más? Másnak is fizetnie kell érte,pedig lehet ,hogy sokkal rosszabb anyagi körülmények között él ,mint te. Hát megáll az ész,hogy egyesek a gyerekkel a kezükben ,már mindenért sírnak és háborognak.
2009. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Kicsit durva voltál, utolsó......nem baj,1x te is megtudod, mennyibe kerül egy gyerek.... Kérdezőnek: szerintem sem törlik el....
2009. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem azt mondtam ,hogy kevésbe kerül egy gyerek vagy ,h sok a csp, gyes ki tudja mi az ami jár a kérdezőnek. Én azt mondtam,hogy azért ,mert van valakinek egy gyereke nem kell folyton sírni. Egy ,ha annyira rossz ne szüljön, kettő, ha azért szült, h hivatkozási alap legyen , akkor meg ássa el magát. Az anyák viszonylag sűrűn hivatkoznak az ő szülői státuszukra pedig semmi köze a tanulmányaikhoz. Sztm megalázó a számukra ez ,de mindegy. És nehogy azt írja valaki ,hogy a gyerekéért megalázkodik, mert nem neki kéri ,hanem őt felhasználva magának. Na ez az ami undorító.
2009. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem azért szültem, természetesen, mint ahogy a legtöbb hasonló helyzetben lévő kismama sem, hogy tanulhasson. Egy gyerek nem eszköz, de már kifizettem egy diplomát ugyancsak kisgyerek mellett és igenis úgy érezzük nem is kevesen, hogy a jelenlegi gyes összegéből (kemény 25 ezer) képtelenség még tanulni is. Hogy akkor miért akarunk mégis tanulni? A válasz azt gondolom ésszerű: a munkaerőpiacra nagyon nehéz visszakerülni amúgyis, hát mégha valakinek kimarad közben 3 év teljesen és nem képezte magát. A többség azért ezt nem úgy érzi, hogy pofátlanság ilyen kedvezményben részesülni. Legalábbis, aki vállalt már gyereket, az nem.
2009. júl. 3. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!