Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolarendszeren kívüli első...

Iskolarendszeren kívüli első okj képzés is ingyenes?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 23:43
 1/3 anonim válasza:
100%

Az első nappali OKJ-s képzést az állam fizeti tehát ingyenes! A második OKJ-s tanfolyamért csak akkor kell fizetned ha már van egy OKJ-s bizonyítványod...tehát az elsőt sikeresen befejezted!

Kiskapu: elkezdesz egy OKJ-s tanfolyamot, és nem vizsgázol le (megbuksz... vagy el se mész) és időközben ha elkezdesz egy tök másikat akkor azért sem kell fizetned mert az előzőt még nem fejezted be. Sok ismerősöm kihasználta ezt a kis "hibát" a rendszerben és így két szakmát szerzett ingyenesen... ugyan is amíg a másodikat csinálta addig visszament vizsgázni oda ahol az elsőt elkezdte és megszerezte a bizonyítványt, de a másodikért már nem kérhettek tőle pénzt mert amikor elkezdte nem volt OKJ-s papírja, így azt is ingyenesen befejezhette.

2009. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aham, eddig ezt értem. De van olyan, ami pl nappali és fizetős, mert nem állami iskola, hanem magán.. mindegy nem is erre akartam kitérni, hanem hogy most akkor tökmindegy, hogy iskolarendszerű vagy iskolarendszeren kívüli okj-s képzést végzek, az első akkor is ingyenes?
2009. júl. 2. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:


Lenne egy kérdésem, amit elemaileztem neked.

2011. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!