Számvitel mesterszakkal lehetek könyvvizsgáló?

Figyelt kérdés

Jelenleg gazdálkodási és menedzsment alapszakon vagyok, tudom, hogy különbözeti vizsgákat kell majd tennem erre a mesterszakra. (pénzügyre nem kéne de az nem szimpatikus)A kérdés az, hogy a végzettségem lehet könyvvizsgáló? A mérlegképes könyvelői végzettségnél többet szeretnék.

Köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 25. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen lehetsz.alapvetően pénzügyi tanácsadó és ehhez hasonló munkakört feltétel nélkül betölthetsz,könyvvizsgáló viszont csak külön vizsgával lehetsz.szóval ha az sikerül,akkor minden további nélkül lehetsz.
2009. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát ez azt jelenti, hogy az Msc diplomámban a "megnevezés"-ben nem az fog állni, hogy könyvvizsgáló? Csak pl.: hogy "közgazdász számvitel mesterszakon"? Én azt hittem, hogy ehhez nem kell külön vizsga, elegendő az egyetemi szint elvégzése.. :/


Köszi a választ! :)

2009. jún. 25. 08:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Könyvvizsgáló csak azután lehetsz ha megcsinálod a mérlegképes könyvelőit is. És regisztrált mérlegképes könyvelő leszel.

Én is egyetemen végeztem közgazdász szakon most kezdtem a mérlegképest.

Az új OKJ szerint jövőre már csak felsőfokú előképzettség után lehet mérlegképest elvégezni.

2009. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

a felsőfokú előképzettség azt is jelentheti, hogy akár BA, vagyis alapszak után is elmehetek mérlegképesre, aztán könyvvizsgálóira? (Egyébként akkor a könyvvizsgáló OKJ?) Én eddig totál abban a hitben voltam, hogy számvitel mesterszak és kész. :S

Köszi..:)

2009. jún. 25. 13:51
 5/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok


2.írja jól,csak könyvvizsgáló MA-val magában nem lehetsz.

2009. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#vagyis számvitel MA-val:O rosszul írtam:)
2009. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
e akkor van értelme számvitel MA-t végezni, vagy akár vezetés és szervezés vagy MBA után is tanulhatok könyvvizsgálónak? Bocsi a sok hülye kérdésért...
2009. jún. 25. 14:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Lényegében bármilyen gazdasági előképzettség (alapszak) után tanulhatsz majd könyvvizsgálónak.
2009. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1.+3.válasz írója vagyok.


igazából számvitel MA nélkül (könyvvizsgáló tanfolyammal)is betölthetsz ilyen munkakört.


de veszíteni nem vesztesz vele,ha elvégzed.munkaköre válogatja,van aki csak könyvvizsgálói végzettséget kér,de van aki akár egy ilyen számvitel végzettséggel is felvesz..


találtam egy példát,könyvvizsgáló/könyvvizsgáló asszisztens álláshirdetésre:


[link]


itt spec.elég a számvitel képzettség...

2009. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2009. jún. 25. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!