Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon hol lehet...

Magyarországon hol lehet cukrásznak tanulni?

Figyelt kérdés

gimnáziumba járok most vagyok 11.es de nagyon megszerettem sütni, nem csak így hobbiból tényleg örörmet okoz hogy alkothatok valamit a két kezemmel :D hol van Magyarországon olyan felsőoktatás és oda milyenek a ponthatárok stb.. tudom hogy ott a gugle de egyszerűen nem tudok kiigazodni az ilyeneken :/ esetleg ezzel külföldön hol lehetne elhelyezkedni ??

előre is köszi a válaszokat :)



2012. máj. 7. 21:27
 1/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne,mert én is nagyon szeretek sütni!! :)
2012. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetemen nem tanítják. Láttál már cukrász akadémiai doktort?


okj képzésen tanítják a cukrászatot.

2012. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nem csak egyetem van hanem feltalálták a fősulit is és úgy tudom hogy ott van cukrász képzés csak annyira nem tudok kiigazodni tényleg az ilyeneken hogy milyen a ponthatár mi kell oda stb .. de azért köszi :D és az okj.s képzés az kb milyen árkategóriás ??
2012. máj. 8. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Ezt az iskolát ajánlom. Ide jártam, csak én grafikusnak tanultam. (Mondjuk időközben abbahagytam, de nem az iskola miatt, hanem mert más terveim lettek.) Maga az iskola tetszett, és jó volt a környezet.

Választhatsz kifejezetten tanfolyamot, de az drágább. Viszont mehetsz nappali vagy esti iskolarendszerű képzésbe is. Az olcsóbb, és jár hozzá minden, ami a diákoknak jár.

[link]

2012. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ez ugyan olyan suli mintha pl a BME.re mennék ??
2012. máj. 11. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Válasz az utolsó kérdésedre: Nem olyan, mintha a BME-re mennél. A BME az egyetem, ahonnan diplomás emberek kerülnek ki. Egyébként már nincs Fősuli/Egyetem között eltérés,már alap és mesterképzés van(Bsc/Ba; Msc/Ma) A cukrász az egy szakma, amihez nem kell diploma. Szakmákat szakközépiskolákban lehet tanulni és érettségizni is lehet/kell. Ha pedig gimibe jársz, érettségi után elvégezheted OKJ-s képzés keretén belül. Az OKJ-s képzés pont ugyanolyan, mintha középsuliban szerezted volna meg a szakmát. Van még egy opció:most átmész egy ilyen suliba, két év cukrász leszel(mivel 10. osztály elvégzése az előfeltétel). Én a helyedben maradnék ott ahol vagy, leérettségiznék, majd azt követően csinálnám meg OKJ-s képzés keretein belül. Bocsi a hosszú monológért, remélem tudtam segíteni:)

2012. máj. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

helyesírás korrekció: * két év és cukrász leszel

Plusz egy kis kiegészítés: Ha egyetemen akarsz tanulni, akkor a cukrász képzés után is nyugodtan elmehetsz valamilyen kereskedelmi/gazdasági képzésre. Ez a párosítás nagyon jó, főleg, ha nagyra-törő terveid vannak: saját vállalkozás stb. A külföld is jó ötlet, mivel jó nyelvtudással tárt karokkal várnak az EU-s országokban Cukrász/szakács szakmájú emberkéket:) Tehát azt mondom Hajrá!!!

2012. máj. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!