Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 éves vagyok.6. től magántan...

18 éves vagyok.6. től magántanuló voltam, de csak a 9.10. et tettem le, mert megbuktam, és év vesztes is vagyok. A 10. et szinte alig tudtam. Szerintetek 18 évesen, van esélyem hogy visszakerülhessek nappalira?

Figyelt kérdés

azért kellett magántanulónak lennem, mert kicsit mozgékony gyerek voltam, de az már nem áll fent, de anno szerettem órán pl felállni, és mászkálni. de nem tanultam szarul de a tanárok ezt nem viselték el. csak a 10. van most meg, vagyis lesz... de nagyon szeretnék visszakerülni a suliba, nappalira, viszont 18 vagyok, és az ottaniak meg most 16 körüliek. vajon ez egyáltalán lehetséges? Baromira hiányzik a közösség. EGY BARÁTOM SINCS!


18f



2012. ápr. 30. 18:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
jó, de én tényleg szeretnék visszakerülni a rendes suliba. nem tudom miért, de nagyon hiányzik, és nagyon elegem van a magányból, és az egyedüllétből.
2012. ápr. 30. 19:20
 12/19 A kérdező kommentje:
ja igen. az tuti. az egyetem az jól hangzik :) És ott biztos találok is majd barátokat is. de már most is kezdek begőzölni a magánytól...
2012. ápr. 30. 19:21
 13/19 étoile et lune ***** válasza:
Megértelek. Itthon vagyok fél éve. Ha nem a barátommal vagyok (heti 1 alkalom), akkor egyedül. Nekem is hiányzik már valami társaság. Talán majd szeptemberben meglesz, megyek okj-zni.
2012. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
okj? miért nem mész fősulira?:) am milyen okj? ott is napi rendszerességü az oktatás?
2012. ápr. 30. 19:54
 15/19 étoile et lune ***** válasza:

OKJ szakképzés. Nappalira megyek, igen, az olyan, mint a középsuli. Ha 23 feletti lennék, estibe kellene mennem, ami csak heti 1-2 alkalom. Kisgyermekgondozónak megyek (ezzel lehet bölcsikben és csecsemőotthonokban dolgozni), ezzel majd külföldre szeretnék menni bébiszitternek, mert ugye többet kapnék, mint itthon. Az egyetem sincs elvetve még, majd OKJ után átgondolom.

Amúgy vannak olyan okj képzések, amikre 8. illetve 10. osztállyal is lehet menni. Nem vagyok otthon a férfiszakmákban, de nőknek például nem kell érettségi a dajkaképzéshez. Ja de várj, ha jól tudom, 10. osztállyal már szakácsnak, cukrásznak, pincérnek is lehet menni. Viszont ennek is utána kell járni, mert ezekhez van valami ,,szakmai alkalmassági követelmény", amit valami előkészítőn lehet megszerezni. Egy ismerősöm cukrászsuliba jár, ő mondta, hogy az osztálya két részre van bontva, az érettségizettekre és azokra, akiknek még nincs meg. Szóval járj utána. Hová valósi vagy amúgy?


Ezt a linket nézd meg: [link] Szakmacsoportnál jelöld, ami szimpi, a szintnél meg ugye a 10. osztályt.

2012. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 étoile et lune ***** válasza:
Viszont amikor elolvasod egy-egy szakma leírását, ne felejtsd el megnézni, hogy milyen képzési formában lehet tanulni. Neked 'iskolarendszerű' kell.
2012. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nah, valahogy kiböktem anyumnak, de neki nem tetszik, mert szerinte sokkal kényelmesebb az esti, vagy a magántanulói státusz, és szerinte túl idős vagyok már ehhez, és nem is hiszi el, de ha akarom akkor intézzem magam, de szerinte ne számítsak sok jóra:( nah most itt vagyok:(
2012. máj. 2. 19:17
 18/19 étoile et lune ***** válasza:
Hát fel a fejjel, attól még, hogy anyukád semmibe veszi a kívánságaidat, ami megjegyzem, nem túl tipikus anyai hozzáállás, attól Te még intézkedhetsz. Nézegesd a linket, amit mutattam, és kezdj el telefonálgatni. Meg azért a helyedben még kérlelném ,elvégre az anyád, és ez nem egy olyan kérés, ami neki pénzbe kerülne, sőt, talán még családi pótlékot is kapnátok. Sóhajtozz neki szomorúan, járkálj körülötte világ vége fejjel, és ha kérdi, mi bánt, mondd, hogy a viselkedése... Hogy ennyire nem segítőkész, és nem akar neked jót. Egyáltalán nem kényelmes megoldás a magántanulói státusz, a nagy részükre oda se figyelnek a szüleik, nem tapos senki a sarkukra, és ezért is csúsznak éveket. Ez nem túl kényelmes.
2012. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
SIKERÜLT! Valszeg jövőre mehetek suliba:) vagyis jövő tanévben. nem kellett hozzá anyukám, felnőttesen viselkedtem, és udvariasan:) Nagyon boldog vagyok, ÉS ALIG VÁROM HOGY A NYÁR VÉGETÉRJEN MAJD.... ÁÁÁ.
2012. máj. 17. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!