Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 éves vagyok.6. től magántan...

18 éves vagyok.6. től magántanuló voltam, de csak a 9.10. et tettem le, mert megbuktam, és év vesztes is vagyok. A 10. et szinte alig tudtam. Szerintetek 18 évesen, van esélyem hogy visszakerülhessek nappalira?

Figyelt kérdés

azért kellett magántanulónak lennem, mert kicsit mozgékony gyerek voltam, de az már nem áll fent, de anno szerettem órán pl felállni, és mászkálni. de nem tanultam szarul de a tanárok ezt nem viselték el. csak a 10. van most meg, vagyis lesz... de nagyon szeretnék visszakerülni a suliba, nappalira, viszont 18 vagyok, és az ottaniak meg most 16 körüliek. vajon ez egyáltalán lehetséges? Baromira hiányzik a közösség. EGY BARÁTOM SINCS!


18f



2012. ápr. 30. 18:18
1 2
 1/19 étoile et lune ***** válasza:
Ezt a helyedben anyukámmal beszélném meg, megkérném, intézkedjen nekem, hisz ez részben az ő feladata is. Hívjatok fel szúrópróba szerűen egy sulit, hogy bevesznek-e így, de én igazából nem látom akadályát.
2012. ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyukámnak nem mertem mondani, mert előtte szégyenlem, mert ő úgy tudja én "utálok" iskolába járni, igaz, ezt én mondtam, de csak hogy védjem magam. de amúgy sem hiszem hogy tudja. ezt én szeretném, elintézni, 18 vagyok, elvileg már intézkedhetek a saját ügyeimben, nem? És azért kérdeztem itt, mert gondoltam hátha itt talán jobban tudja. anyukámmal is közlöm majd, hogy hogy, azt még nem tudom, de majd valahogy fogom.
2012. ápr. 30. 18:28
 3/19 étoile et lune ***** válasza:
Szomorú, amikor egy gyerek és az anyja között ennyire nincs meg a jó kommunikáció. Kezdeményezz nála ezzel, legalább össze is barátkoztok a téma lerendezése során. Állj elé magabiztosan, vigyorogj, és mondd, hogy: ,,Most egy megdöbbentő bejelentést fogok tenni, és nem tehetsz rá megjegyzést anya. Mivel úgy érzem magam, mint egy ufo, szeretnék barátokat, hiányzik a társasági élet, úgyhoooogy... Iskolába akarok járni." Poénkodással mindent meg lehet oldani... Majdnem.
2012. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
lehet hogy ezt kéne, de amikor próbáltam felhozni, csak témának hogy mi lett volna HA maradok a suliban... mondta hogy tudja mennyire utálok iskolába járni, meg hogy mindig utáltam (ami nem igaz). Meg ő am örül neki, hogy itthon vagyok, és segítek neki a házimunkában, meg főzök, takarítok, meg ilyenek...
2012. ápr. 30. 18:35
 5/19 étoile et lune ***** válasza:
Hát nem baj, nyilván annak is örülne, ha a fia kilépne az árnyékból, és végre elkezdene élni és haverokkal nevetgélve hazajárkálni. Az, hogy azt hiszi, utálod a sulit, már egy régi téma, hisz már 6 éve semmi közöd hozzá. Nyilván egy középsuliban más a légkör, szóval megmondhatod anyukádnak, hogy nem akarod remeteként végezni, és már igenis érdekel Téged, milyen a középiskolás élet.
2012. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Áh, nem ismered őt. de am igazad lehet. Meg kéne mondani neki. de ha mégsem merem, akkor én is intézhetem ezeket? pl mi kell hogy pl beadjam a jelentkezésem máshova, vagy hogy megtudhassam felvesznek e?
2012. ápr. 30. 18:46
 7/19 étoile et lune ***** válasza:
Gondolom, arról kell felmutass papírt, hogy megvan a 10. osztályod. Nézz ki egy sulit, és sétálj be az irodába, ahol a titkárnő majd mindent elmagyaráz neked, meg hogy van-e hely náluk egyáltalán. Írd össze, hogy miket akarsz megkérdezni, és nyugodtan nézd a listádat, amikor kérdezgeted a nőt, egyáltalán nem ciki, ha felkészülten mész oda. Azt se felejtsd el megkérdezni, van-e hely egyáltalán valamelyik osztályban, és hogy kell-e a szülőd beleegyezése ebbe az egészbe, ha már megvagy 18. Ha kérdezik, miért akarod ebből kihagyni anyukádat, felelj őszintén, de igazából komolyabban vennének Téged, ha anyukád kíséretében mennél oda. Ha egyedül mész, problémás gyereknek fognak titulálni, akinek túl rossz a kapcsolata az anyjával ahhoz, hogy ilyen ártatlan dolgokba is beavassa. Elvileg ilyenkor amúgy kedvesek az emberrel, mert minden diák után pénzt kapnak.
2012. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megbeszélem anyukámmal mégis, de nem tudom hogy hozom még fel. De am épp ez az. már nem vagyok gyerek, szal elvileg lehet már csak estire mehetek. de most komolyan, annyira szeretnék még egy eséjt, csak egy pár évet még normálisan... hamár a többi így el lett cseszve... igazából, ez volt az oka, hogy mikor gimnáziumba mentem, nem kértem meg már akkor is. nem mertem, pedig már akkor is úgy mentem volna suliba... én is elcsesztem. és lehet öreg vagyok már.
2012. ápr. 30. 19:04
 9/19 étoile et lune ***** válasza:
Hát derítsétek ki minél hamarabb. Estire se csak öregek járnak amúgy, van 1-2 fiatal is.
2012. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 étoile et lune ***** válasza:
Ja és ha nem is jutsz most be nappalira, igyekezz, hogy leérettségizz, utána pedig mehetsz egyetemre, nappali képzésre. Ott aztán lenne közösségi életed. :)
2012. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!