Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi pontszámítás? Hogy...

Felvételi pontszámítás? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
1000 éve érettségiztem, így emelt szinten érettségiznék. Mindig 2 tantárgyból kell? Azt sem értem, hogy ok. levizsgázom 2 tantárgyból pl.matek- nyelv. sikerül is mondjuk 90-100% között, emelt szinten. pl. elérek így 340 pontot. De az emelt szintért kapok még 2x 40-40 plusszpontot? És még 1 kérdés:megvan mondjuk a nyelv emeltszintű érettségi. Kapok érte egy rigó középfokú nyelvvizsgát? (mármint bizit) köszi, és bocs, ha bonyolult a kérdés.
2009. jún. 22. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező emelt szinten, csak néhány helyen várják el az emelt szintet, pl angol szakon. De mivel érettebb vagy, nagyobb a tapasztalatod, te könnyebben átugrod az emelt szintű lécet, tehát érdemes. Kapsz érte (2X)40 pontot. Az emelt szintű azt hiszem négyestől, tehát a kettes az még nem, középfokú nyelvvizsgának számít, nem konkrétan rigó.
2009. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ide leírtam az egész pontszámítást.

Ha nyelvből emeltezel, akkor ha 60% felett van, akkor kapsz érte egy középfokú C nyelvvizsgát. De vagy az emelt szintre számolják a pontot, vagy a nyelvvizsgáért, mindkettőt nem lehet.

2009. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az emeltért csak abban az esetben jár a plusz 40 pont ha nem kötelező arra a szakra az emelt... pl. ha anglisztikára mennél, ahol előírás az emelt angol, akkor azért nem kaphatsz plusz 40 pontot...
2009. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!