Az anglisztika mit takar valójában?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyak vannak egy anglisztikai fősulin/egyetemen?nehéz bejutni oda?Ha elvégzed a szakot,és kimennél külföldre,pl New Yorkba,akkor ott mit tudsz kezdeni vele?
2009. jún. 20. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztikára járok az egyetemen. Most voltam elsős. Annyira nem volt nehéz bejutni, az angol emeltszintű érettségim 72%lett, van középfokú nyelvvizsgám, az érettségi eredményeim közül 2db 4-es lett, a többi 5ös. Tantárgyak: olvasásértés, hallásutáni szövegértés, amerikai civilizáció, brit civilizáció, az igenevek, kiejtés, szókincsképzés, beszédfejlesztés, esszéírás. Szóval minden téren képzettnek kell lenni. Második évtől lehet választani az alap angolon kívül specializációt (pl: üzleti angol és fordítástechnika, színház és kommunikáció, dokumentációs szakértő), minort (pl német, olasz, magyar irodalom), sávot (brit, amerikai), szakirányt (nyelvészet, alkalmazott nyelvészet, irodalom).

Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed még, válaszolok!

2009. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem unalmas?
2009. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
En is angol szakot vegeztem (bar akkor meg nem anglisztikanak hivtak), es volt egy csoporttarsam, aki az angol irodalomra specializalodott, es olyan jo volt belole, hogy azota egy amerikai egyetemen tanitja az angol romantikat. Ugyhogy barmi lehetsz, csak merulj el a kivant teruletben.
2009. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok :)! Nekem nem unalmas, mert én imádom az angol nyelvet! Persze valaki biztos tök unalmasnak találja! Ez csak azoknak való, akik bele akarnak mélyülni az angol nyelv rejtelmeibe, és nem csak simán beszélni akarják! Én pl szakfordító vagy tolmács szeretnék majd lenni.
2009. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is nagyon imádom az angolt...És ha befejeztem ezt a szakot esteleg újságirással is foglalkozhatnék?persze nem itt magyarországon.
2009. jún. 20. 16:56
 6/17 anonim válasza:
95%

Hali!

Húú itt aztán olvasni érdekes dolgokat... :) Én is anglisztikára szeretnék majd menni, esetleg Spanyol szakra, de a főirány az angol lenne. Az 1. válaszoló, akárki is az sok hasznos ötletet adott, szóval köszi szépen! Műfordító szeretnék lenni, és emelett még írnék is, szóval akkor anglisztika, ugye?:D:D

Am. lehet, hogy szenilis vagyok, de valaki írta, hogy műfordító... ez pontosan hogy megy? Cégnél vagy magánúszóként dolgoznak?

2010. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
76%
Megőrültem, senki nem írta. xD Ne is tessék törődni velem, ébredés után az agyi kapacitás 0% és vészesen csökken.xD
2010. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
lehetetlen küldetésnek látszik ez az anglisztika:D:(
2010. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehetetlen, csak az kell, hogy érdekeljen az angol nyelv és kultúra, meg persze kell hozzá szorgalom is.
2010. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
72%
Az első hozzászóló tudna egy címet mondani ? Annyi kérdésem van,hogy inkább privátban beszélném meg vele.
2011. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!