Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE fizikán mennyire lesz...

ELTE fizikán mennyire lesz nehéz dolgom?

Figyelt kérdés
Se külön emelt matek, se emelt fizika felkészítőre nem járok, és érettségit sem csinálok belőlük emelt szintűt. Állítólag nagyon jó logikám, és felfogóképességem van, de nemtudom, hogy ez ott elég lesz-e. Tudom, hogy ez szubjektív dolog, de mégis nagyjából mire számítsak?
2012. ápr. 9. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mo legszínvonalasabb iskolája ,nehéz . Próbálj kitölteni egy régi fizika értségi tesztet( gondolom csak az első két évben tanultál fizikát)nem árt kicsit belemélyedned .
2012. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem-nem. 4 éven keresztül tanultam fizikát

Első 3 évben dícséretet is kaptam belőle, meg matekból is 5-ös vagyok. De ugye ez csak közép szint...

2012. ápr. 9. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

én ugyanígy voltam csak kémiával. talán életembe nem volt ötösnél rosszabb jegyem belőle, érettségim is frankó lett (középszint), matekból kisebb versenyeket is nyertem, gondoltam ez elég lesz így vegyészmérnökire. hát nem volt az...

szerintem kérdezz meg valakit aki már oda jár, az sokat segíthet.

2012. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kapásból feltételezik, hogy a középiskolai fizika és matek emelt anyagokkal rendben vagy. Ezt úgy értsd, hogy bárhol, bármelyik könyvet felcsapják, tudsz róla beszélni. Ez a kiinduló helyzet. Ahhoz, hogy lépést tudj tartani, ezt érd el szeptemberre.


Van egy szintfelmérő (kritériumdoga, majd találkozol vele), amin át kell juss. Ebből vannak minták, régebbi feladatsorok a honlapokon. Nézz majd bele, azokat teljesíteni kell.

Ha nem teljesíted, van egy "előkészítő". Oda kötelező bemenni, de csak időt vesz el, nagyon idegesítő, leterhelő. Nem szólva arról, hogy közben a többi kurzus úgy kezel, mintha már rendelkeznél a kiindulási szinttel. Tehát automatikusan csúszol a tárgyakkal, ha a kritériumdolgozatok szintjével nem rendelkezel.


Kevesen tudják, de első félévben van kémia is. Tarczay György honlapját keresd, ott vannak az anyagok, elég részletesen.

Írd be google-a ezt: "elte ttk fizika bsc kritérium"

(idézőjelek nélkül) és látni fogod a kezdő dolgozatokat. Ha azokat meg tudod oldani, akkor a mostani tudásod elég ahhoz, hogy legalább az elején megértsd az értelmesebb oktatókat.


Itt is nézz szét:

fizweb.elte.hu


Amúgy szerintem "Jánosi" nevű ember a legjobbak egyike. Az ő óráit nagyon szerettem az első félévben. Nem szakmai tárgyat tanít, de a legjobb szakember.


Az egyes oktatókat a markmyprofessor.hu-n tudod előzetesen megnézni. Ha valakinek nem éri el a jegye a 4,00-t, akkor érdemes tartani tőle vagy elkerülni.

2012. ápr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utána nézek a dolgoknak amiket mondtál.
2012. ápr. 14. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!