Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen típusú feladatokra...

Milyen típusú feladatokra számítsak? Szerintetek nagyon nehéz dolgom lesz? Rettenetesen félek.

Figyelt kérdés
a szüleim beírattak egy középfokú nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamra angol nyelvből, azt mondta az oktató, hogy lesz egy szintfelmérő ami alapján eldönti, hogy ki hányadán áll. nekem heti 5 órám van, és dicséretem is van angol nyelvből....de ez szerintem semmit nem jelent, mert iszonyatosan félek:( 6-an leszünk egy csoportban, de szerintem ők sokkal jobbak lesznek nálam, és félek, hogy nekem a szintfelmérőm sem lesz túl fényes:(( nagyon félek, nem akarok alul maradni..nagyon imádom az angolt, rengeteget gyakorolok, de akkor is..mi lesz ha beégek? milyen típusú feladatokra számíthatok szerintetek? nehéz lesz nagyon? tudnátok nekem példákat mutatni, linkeket stb? Előre is nagyon szépen, hálásan köszönöm a segítségeket!!!:))
2011. jan. 24. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem éghetsz be. Ha félsz, akkor biztosan rosszabbul teljesítsz a tudásodnál, és akkor lesz mitől félned. Tehát a félelem az egyetlen, amitől félhetsz. A szintfelmérőnek nincs tétje, az a célja, hogy a neked megfelelő csoportba kerülj, ami a legjobban biztosítja a haladásodat.
2011. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az alap nyelvtani dolgoktól kezdve egészen a felsőfokig kérdeznek mindent. Ennek nem a beégetés a lényege, hanem ahogy a tanárod is mondta, az hogy ki hogy áll angolból, ezáltal pedig ő is úgy tud hozzád állni, ahogy neked a legjobb!

Ezt így kell felfogni! Miért lenne égés, ha mondjuk te kevesebbet tanultál, kevesebbet tudsz mint a többiek?

2011. jan. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emiatt ne izgulj. Nem sikerülhet rosszul a szintfelmérőd. Tét nélküli. Még ha el is szúrod, mert izgulsz, a tanár később látja majd órákon, hogy hogy teljesítesz, és az lesz a lényeg.
2011. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a nyáron jártam angol tanfolyamra, angolt csak általánosban tanultam 2 évig szakkör szinten, szóval igazából még soha nem oktatták nekem :) Itthon megírtam a szintfelmérőt és középhaladó csoportba soroltak. Én is azt hittem tök béna leszek, de jól ment. Az elején sok olyat tanultunk, amit már tudtam, de jó volt átismételni.

Ezután újra beiratkoztam egy másik, magasabb szintű tanfolyamra, ahol csupa idegen volt, középiskolások meg egyetemi hallgatók. Itt is tök bénának hittem magam, de rájöttem, ők sem tudnak többet, mint én. Rendesen tanultam, készültem óráról-órára és tök ügyes voltam :) jól ment a kommunikáció, a levélírás, és egész jó százalékkal írtam meg a próbavizsgát is az utolsó órákon.

Szóval ne félj, nem az megy nyelviskolába ki vágja a nyelvet, hanem az, akinek vannak pici hiányosságai és nem elég gyakorlott... :)

2011. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!