Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyenkor nincs semmi lehetőség...

Ilyenkor nincs semmi lehetőség, hogy megússzam a csúszást?

Figyelt kérdés
A főszakomat simán befejezem időben, meg minden, viszont előző félévben volt egy minoros gyakorlatom, ahol nem sikerült a zh, sem a javítás, de nem aggódtam, mert ez az egy óra volt csak, és a főszakomon több órát előre megcsináltam. Most viszont kiderült, hogy arra az egy minoros gyakorlatomra később öt másik kurzus épül, amiket különböző félévekben hirdetnek meg. Ez azt jelenti, hogy nem egy, hanem két félévet fogok csúszni. Menten megőrülök tőle, mert azt hittem, hogy egy ilyen idióta stréber mint én betudja időben fejezni az rohadt egyetemet, de ezek szerint nem. Mit lehet ilyenkor csinálni? Dolgozzam fel? Legalább szakdolgozhatok a főszakomon? Gondolom a mesterre így nem is jelentkezhetek ugye? Ez borzasztó. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2012. ápr. 4. 13:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Én ebbe komolyan belebetegszek. Egy apró botlás és egy teljes évet csúszok.
2012. ápr. 4. 23:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez így van. Egyetemen nincsenek apró hibák, mert az kb globális robbanást okoz, ezt jegyezd meg!! :) Egyébként még nincs veszve mindent, vagy legalábbis egy próbát megér a következő... Nálunk a legtöbb tanár gond nélkül megengedi, hogy felvegyük az egymásra épülő tárgyakat akkor is, ha az alap, amire épülne a következő, nincs meg. Csupán annyi az elvárás, hogy amíg nincs aláírás és vizsga jegy az alapból, addig a másikból a vizsga felé sem szagolhat az illető. Ennek mondjuk annyi buktatója van, hogy ha az első sikerül, de a második nem, akkor következő félévben megint vacak helyzet, ha egyiksem sikerül, akkor úsztak a kreditek. Szóval nem jó, de még is jobb mint a semmi, én tennék egy próbát.


Keresd meg a (két) tanárt és légy nagyon jófej, mosolyogj szépen, hátha... Ha esze ágában sincs keresztfélévet avagy vizsgakurzust tartani a tanárnak, na akkor van sz*rban a haza, bár nálunk pont most előfordult, hogy egyik csoporttársam télen megbukott és ugyan keresztfélév nem indult, de a tanár bevállalta, hogy félév végén őt egyedül levizsgáztatja megint, hogy ne legyen gond a ráépülő tárgyakkal.


Ergo mielőtt ugrasz az ablakon fuss két kört. Ha nem sikerül, akkor pedig próbáld meg feldolgozni a dolgot, bár azt sem ártana tudni, hogy 1 tanár tartja az összes egymásra épülő tárgyat, vagy több, mert ha most nem is sikerül kiegyezni, a következő tanár már lehet engedékenyebb lesz és a következő félévben letudsz rendezni egyszerre két tárgyat úgy, hogy nem lesz belőle csúszás.

2012. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!