Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME gépészmérnökire kell...

BME gépészmérnökire kell tudni rajzolni? (műszaki rajz, stb. )

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát illik tudni.

Én csak egy évig jártam oda, még nem Bsc rendszerben, és elsőben csak ábrázoló geometria volt rajzos tantárgy, de én azzal is szenvedtem, aztán átmentem vegyészre, mert az kevésbé "rajzos" szak. Néhány ismerőst, aki elvégezte a szakot, a későbbi években láttam vért izzadni műszaki rajzokkal. Főleg mikor már szakirányon voltak.

Persze mindenkinek más a nehéz, ha szeretsz rajzolni, jó helyed lesz ott.

2012. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 20. 20:32
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagy súllyal számít a műszaki rajz a műszaki, mérnöki képzésekben. Ábrázoló geometria, műszaki rajz,... stb.


Így a válasz az, hogy igen, nagyon meg kell tanulni jól rajzolni!

2012. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szabadkézzel nem kell rajzolni szinte soha. (az más kérdés h az ember valamilyen szinten megtanulni szépen ábrázolni dolgokat h pl egy feladat megoldásánál az segítse őt)

inkább a térlátást fejlesztik ki benne először, aztán jöhetnek a műszaki rajzok. annak inkább az elmélete ami nehezebb, maga a megrajzolása valaminek az nem vészes.

2012. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnökin nem kell olyan durván tudni rajzolni.Pár tárgyat kell megcsinálni,aztán autocad,solidworks stb.Amúgy is egyenesekből körívekből összelehet rakni,a lényeg inkább a térlátáson van.Egy végzős.BME GPK
2012. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Ha nem tudsz majd megtanítanak :) jó esetben, és tényleg nem a készség/kézügyesség kell, inkább a térlátás.
2012. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

huu itt egy végzős a bme gpk-ról.

aztaaa :O :O

én uyg nézek az ilyenekre mint az istenekre. :)

szerintem tök jó szakma a gépész. :D



egy idén felvételiző- bme-észk :)

2012. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyik professzorom mondta: "nyugodtan kérdezzenek és ne szégyelljék bevallani, hogyha nem tudnak valamit. Ezért vannak itt, hogy megtanulhassák."
2012. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem tudom ki mondta :)
2012. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem ugyanarra a személyre gondolunk.
2012. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!