Szerintetek érdeke lesz mostantól az egyetemeknek a több önköltséges képzésre jelentkező diák felvétele?

Figyelt kérdés
Ha fenn akarnak maradni a keményen megvágott karok, akkor ezen kívül van más megoldás?
2012. márc. 9. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemnek édes mindegy, hogy államilag támogatotton vagy költségtérítésesen vagy, ők vagy tőled, vagy az államtól megkapják utánad a pénzt.
2012. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nyilvánvaló. A kérdésem inkább arra irányult, hogy most, amikor egész gazdasági és jogi karok maradtak állami ösztöndíjas hely nélkül, na meg az állam a felsőoktatásra fordított összegeket is megcsapolta, vagyis az intézmények kevesebb pénzből gazdálkodnak 2012-ben. Indok ez a több fizetős, de kevésbé magas pontszámot elért felvettre? Megléphetik az egyetemek?
2012. márc. 10. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem igen, hiszen a BGF és a Corvinus főképp a gazdasági képzésre építkezik, ha kevesebb költséges hallgatót vesznek fel, akkor magukat is elvágják, hiszen nem lesz, aki fizet nekik, nem lesz miből bevétele, hamar csődbe menne mind a kettő, de aztán lehet, hogy én gondolkodok rosszul és ott fogják szívatni a jónépet, ahol csak lehet... :)
2012. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés már csak az, hogy ki fogja megfizetni a tandíjat, mert a szülők pénztárcáját eléggé megterheli.
2012. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos igen, és itt lép életbe a diákhitel-dilemma... Lesz e olyan aki felveszi??
2012. márc. 11. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
biztos lesz olyan, ha nem is sokan
2012. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
érdekük, hogy felvegyenek többet, de a közhiedelemmel ellentétben az egyetemek jobban járnak az államis diákokkal, mert az állam több pénzt fizet utánuk, mint amennyit a költségesek fizetnek.
2012. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy eléggé összetett kérdés. Amennyiben az egyetemet nézzük, akkor természetszerűen érdeke, hogy minél több diákot vegyen fel. Ugyanakkor egy egyfajta megtisztulás is, hiszen nagyon sok olyan oktató tanít az egyetemen aki úgymond ott jól elvan de a tudása elavult és nem hajlandó új ismeretek szerzésére. Egy csomó olyan mondvacsinált tantárgy van amely felesleges az embernek néha az az érzése, hogy csak azért van, hogy a tanárnak legyen helye.


Tehát véleményem szerint ha lecsökken a hallgatók száma eltűnnek a felesleges tantárgyak is.


A másik jelentős kérdés a tanulás és a munka közti kölcsönhatás. Magyarán mennyit ér a diplomám. Ha nem fogok munkát találni, akkor ez egy rossz befektetés, minimum három év munka, idő.


Tehát ha már fizetni kell akkor miért ragaszkodjon az egyébként nyelveket beszélő leendő hallgató a magyar felsőoktatáshoz ? Ráadásul lehetséges, hogy egy másik országban jóval nagyobbak a lehetőségei a boldogulásra.


Van egy csomó kérdés, amely felmerül az emberben. Nem az a lényeg, hogy meg kell fizetni a sulit, hanem az, hogy utána hogyan tudsz boldogulni.


Hát ennyit szerettem volna hozzáfűzi a dologhoz.


Sok sikert :-)

2012. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!