Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most kellene főiskolát/egye...

Ha most kellene főiskolát/egyetemet választanod, hova mennél és milyen szakokra orientálódnál?

Figyelt kérdés
még csak gimnazista vagyok, de érdekelnének a vélemények, hiszen már csak két évem van hátra. nos?:) szegedi vagyok, tehát én SZTE-t preferálom.. :)
2012. márc. 8. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt választanám, amit választottam 3 évvel ezelőtt:) SZTE-ÁOK, ált. orvosi szak.
2012. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az fizetős? mi a véleményed róla? hogyan/mivel kerültél be? mert én a felvi.hu-n próbálok eligazodni, de vannak szakok amik ingyenesek is meg fizetősek is, viszont mi nem vagyunk olyan helyzetben 200ezer forintos tandíjat fizessünk. tehát nem igazán értem a rendszert..
2012. márc. 8. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az a véleménye, hogy ha nem lettem volna képes bekerülni államilag támogatott szakra az egyetemen, akkor nem mentem volna egyetemre. Szerintem ez is egy szűrő.Ha annyit nem tudok teljesíteni, hogy bekerüljek, akkor a szüleim ne adjanak pénzt a bukdácsolásomra. Ha nem ment volna, de szerettem volna mindenképp, akkor újraérettségiztem volna.

Bár ebben közrejátszik, hogy az én szakom nem 200 ezer félévente, hanem közel egy millió forint. Pénzünk sem lett volna kifizetni. Meg most sem lenne:D

De ha olyan szakra szerettem volna menni, ami csak 200 ezer, és a szüleim össze tudták volna spórolni, akkor sem mentem volna fizetősre.

Elvből nem és kész.


De egyébként nincs különbség a fizetős és az állami között. Együtt tanulnak a fizetősök és a nem fizetősök is. Ugyanazt, ugyanazokon az órákon, ugyanazokkal a tanárokkal, ugyanúgy vizsgának.

Sem a diákok, sem a tanárok nem tudják, hogy ki fizetős és ki nem.

2012. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek. de akkor mit csináljak? menjek el takarítani a szomszédnénihez? igazat adok neked... de szerintem ameddig nem tudom magamat eltartani, addig a szüleim teszik ezt meg helyettem. és persze ha vállalhatok munkát, akkor dolgozni fogok. majd amikor állásinterjúra megyek, akkor mondjam azt, hogy nem akartam h a szüleim miattam "meghúzzák a határokat" és ezért nem mentem egyetemre?
2012. márc. 8. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem most kell, és választottam is, bármennyire is nehéz most. Bízom abban, hogy elég a tudásom, és elég pontom lesz jogász szakra.Vagy politológiára. :) Természetesen a jelentkezésemet a változások annyiban "átszabták", hogy bekerült 1-2 "tartalék" szak is. Mindegyiknél utánanéztem az elhelyezkedési lehetőségnek, tanterveknek, szakirányoknak,stb. Na igen, és a legutolsó helyen ott egy önköltséges jog is... Az mindennek az alja lenne, de az álmaimat nem adom fel(munkával és ha kell, diákhitellel fizetem majd... ha úgy alakul)
2012. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, kerülj be államira és kész. Ennyi. Tanulj rendesen és kerülj be. Nem kell utcát söpörni, én sem azt teszem, mert fogtam magam és felkészültem az érettségire.

De mint mondtam, ez az én értékrendem, az én elveim. Nem nézek le senkit azért, mert fizet azért, hogy tanulhasson. Csak egyszerűen szerintem én nem tenném meg. De mindenki a saját életét éli, a saját pénzével gazdálkodik.

2012. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem. és igen, nagyon igyekszem tanulni, de annyira elveszi a kedvemet, amikor hallom, hogy semmire nem mehetek a diplomámmal.... :( és főleg úgy, hogy tudom, hogy igaz... eddig ügyvéd szerettem volna lenni, de jelen helyzetben-Tiszát is rekeszthetnénk velük-egyáltalán nemtudom mit tegyek..... a természettudományi tantárgyak nem állnak közel hozzám. magyarból 5ös vagyok, két idegen nyelvet tanulok, azokból is 5ös vagyok, legrosszabb esetben 4. nagyon próbálok igyekezni, de elképzelésem sincs, hogy merre menjek tovább... :S
2012. márc. 8. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!