Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lesz valaki pszichológus?

Hogy lesz valaki pszichológus?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem, akkor elvégez valaki egy 3 éves alapképzést, majd ezután elvégez hozzá egy 2 éves mesterképzést és akkor pszichológus (orvos?)lesz? Majd ezek után ahol éppen munkát talál( kórház, intézmény) elkezd dolgozni. Ezután mi a helyzet?

2012. febr. 29. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichológus NEM orvos, és nem is lesz az, csak akkor,ha elvégezi az orvosi egyetemet!!!
2012. febr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Psychiater = orvosi egyetem + szakorvos képzés (gyógyszerrel és psychoterápiával egyaránt gyógyít)


Psychológus = Bölcsészettudományi diploma + szakpszichológus képzés (csak psychoterápiával gyógyíthat)

2012. febr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És nem ahol éppen munkát talál...Különböző szakirányok vannak.
2012. febr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, polgártárs...nem igazán értem(ezért is kérdeztem)
2012. febr. 29. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus a 3 év alapképzés és 2 év mesterképzés elvégzése után leszel,ez azonban nem ad orvosi végzettséget.A pszichológus ugyanis nem orvos,hanem bölcsész,ezért bölcsészdiplomát ad.Az eddig említett összesen 5 év elvégzése után érdemes egy jobb,érdekesebb,speciálisabb,jobban fizető munkakör reményében további képzéseket elvégezni,melyek mind fizetősek,nem adnak diplomát és az önismeret megléte szükséges az elvégzésükhöz.Tehát ott tartunk,hogy 2 diplomád van,ezek után szakképzést vagy módszerspecifikus képzést végezhetsz még.


Az önismeret: lehet csoportos (ebből képzésenként eltérő,de többnyire 250 óra kell),vagy egyéni (képzésenként eltérő,de általában 150 óra kell) és persze fizetős mindkét verzió.


A szakképzés: Elvégzése után xy szakpszichológus leszel,sokféle van belőle és itt a gyakorin is rengeteg kérdésnél felsoroltam már,úgyhogy a teljesség igénye nélkül: gyermek klinikai,felnőtt klinikai,munkapszichológus,iskolapszichológus...Többnyire 4 éves képzések,mint említettem fizetősek,gyakran szakmai előfeltétele is van a képzésbe való felvételnek (pl.szakterületen belül bejelentett munkahely).


A módszerspecifikus képzés: Különböző módszereket is megtanulhatsz,melyeket szakpszichológusként az sima (5 év után) pszichológusként is hasznosíthatsz.Többnyire 2 éves képzések,ezekből nagyon sok van,szóval íme néhány példa: fókusztréner,kognitív viselkedésterapeuta


Pszichoterapeuta: Ő az,aki nyithat praxist,illetve pszichoterápiát tarthat.Ez egy 2 éves,persze fizetős képzés,melyet a következő képesítések megszerzése után kezdhetsz el: (5 év )pszichológus majd (4 év) gyermek VAGY felnőtt klinikai szakpszichológus képzés.


Remélem így érthetőbb,ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2012. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!