Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha hátrányos helyzetű vagyok...

Ha hátrányos helyzetű vagyok akkor a felvételi csekken már alapból csak a felét 4500Ft-ot kell befizetnem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedvezmények hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetű jelentkezőknek


Azok a jelentkezők, akik a jelentkezési lapjukhoz csatolva megfelelő dokumentummal igazolják hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetüket, és ezen a jogcímen többletpontra jogosultak, kedvezményben részesülhetnek a felvételi eljárás alapdíjának megfizetése során. A hátrányos helyzetű jelentkezők az alapdíj összegéből 50 százalékos, a halmozottan hátrányos jelentkezők 100 százalékos kedvezményt kapnak. A benyújtott dokumentumainak vizsgálatát követően számukra az Oktatási Hivatal - a regisztrációs levéllel együtt - csekket küld a befizetendő összegről.


Amennyiben a jelentkező halmozottan hátrányos helyzete igazolást nyer, nem kap csekket, mivel 100 százalékos díjkedvezményben részesül.

Amennyiben a jelentkező hátrányos helyzete igazolást nyer, 50 százalékos díjkedvezményben részesül, és a csökkentett összegről szóló csekket kap.

Amennyiben a jelentkező hátrányos helyzetét a benyújtott dokumentumok nem támasztják alá, nem részesülhet kedvezményben.


A kedvezmény igénybevételének feltételeiről az aktuális Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban lehet olvasni.

2012. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tehát akkor most nekem nem kell befizetnem hanem majd ők küldenek ki nekem másik csekket?
2012. febr. 24. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, akkor majd küldenek másik csekket.
2012. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!