Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » E-felvételiben ez hogy van?

E-felvételiben ez hogy van?

Figyelt kérdés

Csak pár kérdésem van!

1. Ha e-bank segítségével utaltam át a 9000Ft-ot, akkor arról kell majd csatolnom valamilyen bizonylatot?

2. Ha már érettségiztem valamiből előrehozottan és van róla törzslapom, akkor azt most kell feltöltenem? Mert én feltöltöttem az érettségi bizonyítványokhoz, de nem tudom hogy jól csináltam-e.

Lécci segítsetek! Előre is köszi!



2012. febr. 23. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy utaltad, ahogy kell, vagyis a közleménybe megadtad a számot amit kért, akkor nem kell bizonylat, mert amikor feldolgozzák be tudják azonosítani kié a pénz.


Igen, fel kéne tenni.

2012. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szana33 ***** válasza:

1.:ha az azonosítódat a közleménybe helyesen beírtad, akkor szerintem nem kell semmit küldened, max majd ha vmi probléma merül fel, akkor a banktól kérsz egy átutalást igazoló bizonylatot, és azt feltöltöd, vagy elküldöd.

2.:most is feltöltheted, de elég lesz majd csak az érettségi bizonyítványodat feltöltened

2012. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis kell csatolni igazolást az átutalásról. Az egyéb dokumentumokon belül van olyan, hogy "felvételi eljárási díja".


"A „felvételi eljárás díja” típusú dokumentum a felvételi eljárás jelentkezési időszakában a felvételi eljárási díj befizetésének igazolását jelenti. Ez a típusú dokumentum csak abban az esetben jelenik meg, ha Ön a fizetés módjaként folyószámláról történő banki átutalást jelöl meg (Testreszabás menüpont), mivel online bankkártyás fizetés esetében a sikeres tranzakció azonnal jóváírásra kerül az e-felvételi felületén.

A felsőoktatási felvételi eljárási díj megfizetésének igazolása a jelentkezéssel egyidejűleg (legkésőbb a jelentkezési határidőig) kötelező!

Az átutalás megtörténtét az átutalási bizonylat másolatának, netbankon keresztül történő átutalás esetében pedig a sikeres átutalást követően nyomtatható/menthető igazolás segítségével lehet igazolni. A fentiek hiányában a folyószámla-kivonat másolata is elfogadható.


Emlékeztetőül: folyószámláról történő banki átutalás esetében a közlemény rovatban meg kell adnia a 12 jegyű felvételi azonosító számát (és csak azt). Az Ön felvételi azonosító száma az első belépéskor automatikusan kiosztásra került, ez a szám folyamatosan látható az e-felvételi felületén a bal felső sarokban, sikeres hitelesítést követően ezen a számon kerül majd nyilvántartásba vételre a központi felvételi nyilvántartásban.

E-felvételi esetében a szükséges felsőoktatási felvételi eljárási díj megfizetésére ún. rózsaszín csekk, vagy jelentkezési lapról leválasztott ún. sárga csekk nem használható!"

2012. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szana33 ***** válasza:
igen tényleg kell csatolni a visszaigazolást forint átutalási megbízásról
2012. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!