Aki járt felsőfokú OKJ-s kézpésre. Milyen is ez? Néhány kérdés.
Tehát a kérdésem az elnne, miylen is egy ilyen 2 éves OKJ-s felsőfokú képzés?
Tehát, inkább a középiskolára hasonlít a rendszere, vagy a fősikolára?
Van egy osztály, mint középiskolában?
És az órák... minden nap vannak, mondjuk 7-8?
És akkor dolgozat van, mint középiskolában, vagy vizsgák vannak?
Csak szakmai órák, vagy marad testnevelés? stb....
Tehát arra lennék kíváncsi, hogyan is zajlik ez. :D
most végeztem el egy 2éves OKJ képzést.
Mintha szakközépiskolába lettem volna. ugyanúgy 6-7 óra, csak ugye szakmai tantárgyakkal. Aés B hétre volt osztva, pár gyakorlati órákkal megfűszerezve. ennyi nem több.
tesi volt.
dolgozatok vannak. feleletek nincsenek, mindent paíron kérnek a tanárok.
vizsga csak a 2. év végén van.
Tehát ebben a középiskolára hasonlít? Minden nap minden órára. Nem mondhatja az ember, hogy kihagyja, mint egy főiskolán egy előadást, igaz?
Mert így ide bejárni 60km-ről kevésbé ajánlatos, mint főiskolára.
figyelj. ha hiányzol, igazolatlant kapsz, és kitesznek. ennyi. ugyanaz mint középiskolában.
amit te mondasz az az egyetem, na ott ne kötelező bejárni mindig, de nem is lóghatsz egész héten.
OKJ képzéssel kitörölheted amúgy! Ezt jobb ha tudod. van még időd, jelentkezz egyetemre
Én a NYME-n járok felsőfokú szakképzésre. Inkább egyetemre hasonlít, sőt. Most vagyok az utolsó félévben. 1 nap kezdődik csak az első órám 8kor, amúgy 9-kor vagy 10-kor van kezdés, másfél órás 1 előadás/gyakorlat, kivéve a szakmai németet, az két és félórás. Az órák között (ha követik egymást) fél órás szünetek vannak. Van olyan, hogy vége van egy órának mondjuk fél 11kor, de a következő csak délután 4kor kezdődik. És aznap csak ez a 2 óra van. Egyes tanárok vezetnek katalógust, ki van ott az órán és ki nincs, itt általában 3-mat, 4-et lehet hiányozni, igazolni nem kell, de ha többet hiányzol, a tanárnak meg van a joga, hogy ne adjon félév végén aláírást, jegyet, ne mehess vizsgázni. Ezzel ellentétben vannak olyan tanárok, akiket nem érdekel mennyit hiányoztál, egyáltalán bejártál-e az órára, ha a félévvégi zh-t megírod és sikerül, kapsz aláírást és mehetsz vizsgázni. Van egy osztály, mi 21-en vagyunk, de csoportnak hívnak minket, nem osztálynak. Dolgozatok nincsenek, max. zh-k, kis zh-k. Van rendes vizsgaidőszakunk, ahol a kollokviumos (tehát ahol nem gyakorlati oktatást kapunk) tárgyakból vizsgáznunk kell, pontosan úgy, mintha BSC-re járnánk és nem FSZ-re. Tehát ugyanúgy,mint az egyetemistáknak, nekünk is vizsgaidőszak van dec elejétől februárig. Szorgalmi időszakban is írunk zh-kat, de nincs feleltetés, mint a középsuliban.
Nekünk csak szakmai óráink voltak/vannak + nyelvórák. De ez attól függ melyik képzésre jelentkezel, mert pl. a csecsemő és kisgyermeknevelő FSZ-en van tesi is, de mondjuk magyar nyelv és irodalom nincs.
Lényegében ugyanúgy egyetemisták vagyunk, csak mi nem diplomát kapunk, hanem oklevelet, nem 3-4 évig járunk, hanem 2, kisebbek a követelmények velünk szemben, mint egy BSC-re járóval.
Ugyanúgy kapunk ösztöndíjat is, jogosultak vagyunk kollégiumi ellátásra, szociális támogatásra (rendszeres és egyszeri).
Hát azt hiszem ennyi, de ha van még kérdésed válaszolok szívesen. 20L
6. vagyok
Az kimaradt, hogy attól függ hány napig kell suliba járni, hogy az oktatók hogy érnek rá. Volt olyan félévem, hogy pénteken volt órám és most is van, mert az oktató csak úgy ér rá, de votl oylan is, hogy nem volt, mert minden oktató ráért más időpontban, pénteken már szabadnap volt. Az órák elhelyezési is szintén az oktatóktól függ, nekem az egyik tanárom bíróságon dolgozik, fél4ig munkába van minden nap, és csak 4után ér rá órát tartani nekünk, így az ő órái 4kor kezdődnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!