Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemesebb elvégezni...

Mit érdemesebb elvégezni CAD-CAM informatikusi, vagy Gépészmérnök-asszisztensi tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Érdekelne pár szakértői vélemény

2012. febr. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Cad-Cam szerintem.

Gépészasszisztensként majdhogynem egyszerű szerelő leszel.

2012. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
CAD/CAM elvileg lehetővé tesz önállóbb munkakörök ellátását is. Asszisztensként nem sok előrelépési lehetőség van.
2012. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket pont ezeket szeretem volna látni/hallani :)
2012. febr. 20. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
CAD/CAM, mert onnan van előre lépési lehetőség és alapból többre mész vele, mert egyre bonyolultabb alakatrészek vannak és sok új megmunkálási stratégia, egy jó CAD/CAM-es aranyat ér.
2012. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented. Már jelentkeztem.. remélem fel is vesznek :)
2012. márc. 11. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok benne biztos, hogy a CAD-CAM informatikus OKJ többet érne egy FSZ-nél. A gépipari mérnökasszisztens, mert szerintem erre gondoltál gépészmérnök asszisztens alatt, elég sokrétű képzés, nézzed csak meg a mintatantervét mennyi mindent tanul, gyakorlatilag egy fél gépészmérnök képzéssel felér, órái is szinte azonosak. A Dunaújvárosi Főiskola képzését itt találod [link] , eleve ha főiskolán végzel el egy képzést többet érsz vele, mint egy mezei OKJ-vel. Sokkal komolyabb munkakörök betöltésére is jogosít és sokkal sokrétűbb tudást ad a géptervezés terén, lehetsz vele közép, felső vezető, kissebb volumenű projektekben tervező, CNC programozó, míg egy CAD-CAM informatikus nem is tanul anyagismeretet, gépgyártástechnológiát stb., akkor hogy akar tervezni, rajzolni netán programozni?? Attól, hogy a szoftvereket meganulja kezelni még nem tudja a gépipari dolgokat. Mindenki azzal operál, hogy asszisztens, na és? Attól, hogy valaki asszisztens az azt jelenti majdnem mérnöki szinten tudja az adott szakterületet, és ez legalább felsőfokú szakmai képzés a másik pedig emelt szintű, ez sem mindegy, másfél éve hiányzik gyakorlatilag ahhoz, hogy mérnök legyen, bármikor továbbtanulhat...
2012. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy válaszd a gépgyártástechnológiai technikus szakmát, az is tanul CAD/CAM-et, de tanul mechanikát, gészerkezettant, anyagismeretet, gyártástervezést is magába foglalja a kettő szakmát amit felsoroltál és keresett is.(CAD-CAM ifnormatikusról lebeszélnélek, mert nem tanul gépészeti tárgyakat, akkor hogy akar tervezni? Géprajz, anyagismeret tárgya sincsen, semmi olyat nem tanul amivel gépész tervezői pozícióban dolgozhatna, tehát nem is fog, ezzel a képzéssel nagyon elmentek informatikai irányba ezért szinte használhatatlan a gépész szakmákban)
2012. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
El kezdtem a CAD_CAM infot- és tanulok géprajzot ,mechanikát anyagismeretet ,technológiát cnc marás , eszterga stb. Örülök h ezt választottam. Lassan év vége és úgy érzem elég jól sikerült teljesíteni ezt az évet és még vár rám még 1 év( sikerült ösztöndíjat is szereznem ,ami külön motivál)
2013. máj. 29. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!