Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érettségiző szakközépiskolá...

Ha érettségiző szakközépiskolában leérettségizek van lehetőségem nem a szakomnak megfelelő egyetemre/főiskolára mennem?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy informatikai középsuliba járok. A végén lesz érettségim magyarból,angolból,szlovákból,gazdaságtanból,könyvelésből ügyvitel és levelezésből,elektrotechnikából és informatikából. Szóval lényegében több lesz mint egy sima gimiben van itt Szlovákiában. A kérdésem pedig az, hogy ezek után én mehetek bármilyen egyetemre pl orvosi,jogi stb. vagy csak az érettségimnek megfelelőre?
2012. febr. 18. 21:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Epp irni is akartam.felreneztem.a orvosi laboratoriumi es kepalkoto diagnosztikai analitikust neztem...
2012. febr. 18. 23:46
 12/13 A kérdező kommentje:
Na kicsit még utána olvasgattam a dolgoknak és találtam itt az oldalon egy másik kérdezőt a témával kapcsolatban ahol jól megvitatták ezt. Megtudtam,hogy igazából tök mind1,hogy lesz e érettsegim biologiabol vagy kemiabol itt szlovákiában mert akkor is kellene tennem magyarországon is ezekből érettsegit. Nálunk uby van az erettsebi rendszer,hogy vannak a kötelező tantárgyak amiből le kell tenni:magyar,angol,szlovák és ezek mellett 2 szak erettsegi az én esetemben amit sorsolnak(ertelemszeruen ha az info és elektro jut nekem és megcsinálom akkor megkapom a többi szakra is az erettsegit) Na de ha én ebből egyet nem csinálok meg akkor mindet elbuktam és egy év múlva probalkozhatok ujra. Tehát csak akkor kapom meg ha mindenből meg van. Ezzel nem is lenne gond csak hát a szlovák éretségi rohadt nehéz még a szlovák tanulóknak is. Arra akarok kilyukadni,hogy mi van akkor ha nem sikerülne? Attól én még letehetném a biologia,kémia erettsegit magyarországon és mehetnék orvosira? Mert ugyebár ezek kellenek oda. Vagy kevés lenne a kreditem? Ebben az esetben erettsegizhetnek magyarban a biologia és kémia mellett angolból és magyarból is,hogy meglegyen? Vagy ez felejtős és kezdjek el rohamosan szlovákul tanulni ha orvosira akarok menni?:D
2012. febr. 19. 00:26
 13/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon az érettségi feltétele - tudtommal - a középiskola befejezése. (Tehát 9-12. évfolyam, vagy 1-4. osztály, hol hogy számozzák.)

Ha ez megvan, akkor lehet érettségire jelentkezni.


Tehát a magyar érettséginek NEM feltétele, hogy szlovák érettségid legyen.

Ugyanakkor feltétele az, hogy a 12. osztályos anyagig a bizonyítványaidat elismerjék. Ezen kívül csak olyan tantárgyból érettségizhetsz (megint csak lehet, hogy "elavult" ismereteim szerint!), amit legalább két évig tanultál.

Ergo a kérdés az, hogy a kinti tanulmányaidat itt elismerik-e, nem pedig az, hogy kint leérettségizel-e.


De tényleg az a baj, hogy én olyan régen végeztem (vagyis, a rohanó szabályváltozások miatt tűnik régnek a 2004...), hogy nem vagyok biztos benne, hogy ami tanácsot adok, az még úgy is van...

2012. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!