Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érettségiző szakközépiskolá...

Ha érettségiző szakközépiskolában leérettségizek van lehetőségem nem a szakomnak megfelelő egyetemre/főiskolára mennem?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy informatikai középsuliba járok. A végén lesz érettségim magyarból,angolból,szlovákból,gazdaságtanból,könyvelésből ügyvitel és levelezésből,elektrotechnikából és informatikából. Szóval lényegében több lesz mint egy sima gimiben van itt Szlovákiában. A kérdésem pedig az, hogy ezek után én mehetek bármilyen egyetemre pl orvosi,jogi stb. vagy csak az érettségimnek megfelelőre?
2012. febr. 18. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel pl. a joghoz magyar ÉS történelem érettségi kell, így nem. de még informatikusnak sem mehetsz sajnos, mivel ahhoz is kellene egy matek. minden egyetemi szaknak két tárgykövetelménye van (általában több opcióval, pl. mérnök informatikus lehet: informatika-matek, vagy fizika-matek de fizika-informatika is), ezeket a felvi.hu-n találod. az angollal és a gazdaságtannal szerintem közgazdásznak mehetnél viszont. mást nem nagyon látok... vagy magyar-angollal bölcsésznek? :)
2012. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mindegyik szakon megvan adva feltételként, hogy milyen érettségivel kell rendelkezned, orvosira tudomásom szerint kell a biológia. Az iskola oldalán biztosan fel vannak tüntetve a szakonkénti elvárások.

Plusz javasolnám a felvi.hu-t is ott szintén fel vannak tüntetve, de csak a magyar iskolákra tudomásom szerint, nem tudom mi ennek az oldalnak a szlovák megfelelője.

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha akarok akkor lehet más érettségi is. Ezek csak a kötelezőek:D

Am mi van az orvosival? Ahhoz mik kellenek?

2012. febr. 18. 21:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Thx a valaszokat.
2012. febr. 18. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Én közgazdasági szakközépből mentem jogra, szóval igen, lehet szakközéppel is, minden gond nélkül. :)

Egyedül az számít, hogy azok az érettségik legyenek meg, amik az adott szakhoz kellenek.

Ez a jog esetében a magyar és a történelem volt, emellett plusz pontok jártak a nyelvvizsgákra. (Ez azóta változhatott, én még 2005-ben felvételiztem.)

A közgazdaságtan meg kifejezetten jól jött, szóval mondhatni, hogy előny is volt a szakközép. :)


Az orvosira tudtommal biológia és fizika kell, de ezt nézd meg a felvi.hu-n.

2012. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bensdorp ***** válasza:
2013-tól orvosi egyetemre 2 emelt érettségi lesz kötelező: biológia és fizika vagy kémia.
2012. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most nezem a felvi.hu-t. Jelenleg azt irja a "erettsegi vizsgakovetelmenyek"-nel a depreceni orvosinal,hogy 2-t kell valasztani ezek kozul:biologia,fizika,info,kemia,magyar vagy szakmai elokeszito.Most akkor ha nekem van info es magyar akkor mehetnek is? (a jelenlegi torvenyek szerint persze)
2012. febr. 18. 23:03
 8/13 bensdorp ***** válasza:
Ezek szerint nem orvos szeretnél lenni, hanem az orvosi egyetemen belül egy egészségtudományi főiskolai szakra mennél? Kérlek, írd meg, melyik szakra vagy kíváncsi, mert így nehéz válaszolni.
2012. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ugy van irva,hogy debreceni egyetem altalanos orvostudomanyi kar.csak ezt talaltam aminek koze volt az orvoshoz.
2012. febr. 18. 23:30
 10/13 bensdorp ***** válasza:

Általános orvos képzés folyik Budapesten (Semmelweis Egyetem), Debrecenben, Szegeden és Pécsen. 2013-tól mindenhova 2 emelt szintű érettségi kell majd: biológia és fizika vagy kémia. Ha külföldön érettségizel, a magyar felvételirendszerbe való átváltásról semmit sem tudok, sajnálom.

Te az imént egy másik szakot néztél felvin, nem az orvosit.

2012. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!