Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely főiskolai és egyetemi...

Mely főiskolai és egyetemi szakokat a legkönnyebb elvégezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Oda te nem fogsz bekerülni, mert magas a ponthatár. Kommunikáció és médiatudomány művelődésszervező, szabad bölcsészet klaszsika filológia
2012. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fizetősre mennék, és már van nyelvvizsgám is, tehát nem vagyok hülye!
2012. febr. 17. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt szerintem elég nehéz megmondani,mivel senki nem járt az összes létező szakra, hogy valós összehasonlítási alapja lehessen...Meg igazából elég relatív az is, hogy kinek mi a nehéz. Pl. van aki 1 hónap alatt elvérezne egy műszaki szakon humános beállítottsággal; van aki meg a magolást nem bírná egy bölcsész szakon.

De, hogy a kérdésre is választ adjak, szerintem ezek tartoznak a könnyebben elvégezhető szakok közé (legalábbis nekem könnyűek lennének): csecsemő- és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, tanító, andragógia, szabad bölcsészet, sportszervező, szociális munka, informatikus könyvtáros stb.

Senki ne vegye támadásnak!

2012. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

"Fizetősre mennék, és már van nyelvvizsgám is, tehát nem vagyok hülye!"

Akkor viszont nem értem, miért akarsz a legkönnyebb szakra menni. Inkább azt kellene nézned, hogy mi az, amivel el is tudsz helyezkedni és többet is tudnál keresni, mint a tandíjad.

2012. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
szerintem ez a képességeidtől függ de én hangsúlyozom, hogy a gyengébb főiskolákon egy bölcsész szakra tippelnék :)
2012. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
akinek van nyelvvizsgája az nem jelenti azt, hogy rögtön okos is lesz ;)
2012. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Amelyet a legkönnyebb elvégezni, arra sokan is jelentkeznek, csak hogy legyen diplomájuk... És önmagában semmit sem ér, csak kap egy papírt és 3 évig melegedett valahol.

Szerintem ilyen a kommunikáció, a turizmus - vendéglását, andragógia, bölcsész szakok, stb. A felsőoktatási intézmények öntik magukból az említett végzettségű diplomás (vagy csak OKJ-s) embereket, de munkája ezekkel a papírokkal csak nagyon kevés százalékának lesz. Sajnos.

Bekerülni max a pontok miatt nehéz, mert az emelik, a fizetős formáját azonban csak levesen engedhetik meg maguknak, így oda sima az út. Ha vannak kapcsolataid, protekcióval bekerülsz egy jó helyre gyakorlatra és ott is ragadsz, akkor nagy mázlista lennél, de ez az ezerből egy esete.


Ha nem vagy buta, miért mennél olyan szakra, amit bárki el tud végezni, főleg egy kis anyagi hozzájárulással??? Miért nem választod a kihívást és mész olyan suliba, ahonnan versenyképes papírt kapsz, amivel olyan munkát tölthetsz be, amiért tanultál éveken át és talán még meg is fizetnek?

2012. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj a Kodolányira, ha nem akarsz nehezet. ez egyik ismerősöm ott végzett, azt mondta, nagyon könnyű volt.
2012. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!