Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségin lehet a választott...

Érettségin lehet a választott tantárgyam is nyelv? Hol hasznosíthatom a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Most 10-es gimnazista vagyok. Úgy tervezem, hogy jövőre emelt szinten érettségizek angolból, negyedikre így marad a töri, magyar, matek + a választott. Így lehet a választott tantárgyam a középszintű német?

És tudnátok néhány nyelvvel kapcsolatos állást mondani? Idegenvezető szeretnék lenni (hobbi szinten), de kellene valamilyen főállás is. Felsőfokon beszélek angolul, középfokon spanyolul, olaszul és németül, társalgási szinten franciául. Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. febr. 4. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon csak akkor ha 2 nyelvet tanulsz. De célszerűbb jövőre 11. be előrehozott érettségit csinálnod nyelvből mert akkor kevesebb marad a rendesre. Én javaslom hogy csináld meg a középszintű érettségit, és szerintem az emelttel várj még 2 évet vagy csináld meg a nyelvvizsgát mert ha emelten érettségizel akkor is csak 60% felett kapod meg a középfokú nyelvvizsgát. Szerintem tedd le inkább a nyelvvizsgát érettségiből meg legyen meg a két középszintű és egy emelt szintű is valamelyikből, mert emelten érettségizni nagyon nehéz sajnos, tehát ha nem sikerül valami jól nem biztos hogy meglesz a nyelvvizsgád és a nyelvvizsgával többre mész.
2012. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!