Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus-könyvtáros...

Informatikus-könyvtáros szakról szeretnék kicsit többet megtudni. Levelezőn csinálnám meg. Nehéz elvégezni? Könnyű vele elhelyezkedni? Nem csak könyvtárakban?

Figyelt kérdés
Csak minden ott tanuló és ott tanult véleménye érdekel!
2009. máj. 29. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik városba akarsz menni? Egerben végeztem, de nem szívesen írom ki itt, milyen volt részletesen, nyugodtan írj privit, ha akarsz.
2009. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a pécsi oktatást ismerem. Nem olyan nehéz szak, de nem sok mindent nyújt. Az informatika része csak az alapvető dolgokra korlátozódik szinte. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy aki ott végez, egy olyan könyvtáros lesz, aki könnyen elboldogul a számítógépek napi használatával.
2009. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondjuk ez igaz, amit a második válaszoló ír. Olyan helyeken jó, ahol nem kell programozói szintű tudás, viszont főiskolánként nagyon eltérő. Van ahol a klasszikus könyvtárosi tudományokra mennek rá jobban, van ahol az informatikára, mi amikor összehasonlítottuk (volt egy csop.társam, aki Debrecenből jött) meglepődtünk, mennyire különböző tárgyaink és oktatás volt. Nem is értem, hogy lehetett ennyire eltérő, úgy, hogy ugyanolyan papírt kaptunk a végén.
2009. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én a Kaposvári Egyetemre szeretnék menni.

Intézményi kommunikátornak tanultam és ezzel is hasonlóak voltak a tapasztalatok, különböző helyen tanultunk teljesen mást! Sőt volt, ahol nyelvvizsga is kellett hozzá, nálunk nem.

Aki informatikus könyvtárosnak tanult megbánta?

2009. máj. 29. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1.-3. vagyok. Nem bántam meg. Bocs, sok kérdést nincs időm visszanézni. Én úgy gondolom, sok helyen tudom hasznosítani, amit tanultam, a mostani munkámban is (nem könyvtárban, nem sikerült ott elhelyezkednem). Én még tavaly végeztem, tehát nem tudom a BSc mennyiben más.
2009. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetemen az info része marha nehéz
2011. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!