Felsőoktatási törvény. Mellette-ellene érvek?
Mellette:
- Az ingyenes képzéseket ésszerű a piachoz igazítani. Tényleg semmi értelme több ezer x szakos emberkét kitermelni, ha utána nem lesz munkájuk. Felesleges pénzkidobás.
- Abban is van logika, hogy ha vki ingyen végi az egyetemet, akkor itt kamatoztassa a tudását. Az nem túl jó befektetés, hogy kiképezzük, aztán lelép.
Ellene:
- Nem jelentkezés előtt pár héttel kellene variálni. Ha vki mondjuk két éve gazdasági szakra készült, akkor pár hónap alatt nem tud felkészülni egy mérnöki szakra pl.
- Nem így kellene elérni, hogy itt maradjanak az emberek, hanem tisztességes fizetéssel és munkalehetőségekkel.
Amíg 6 év tanulás után egy orvos 90 ezret kap, ne várják, hogy ne menjen külföldre. Majd ha fizetnek neki 200-at, akkor nem megy.
- Nevetséges az elosztás. Művészeti szakokra most több embert vesznek fel, mint mondjuk gazdaságira...
Nem értem a művészetis államis keretszámot pl. mi a jó büdös francért kellett növelni...
- Az is szánalmas, hogy a sulik között hogy osztották el a helyeket. Pl. államilag támogatott jogász szak csak és kizárólag Pesten van. Ha vki teszem azt okos, értelmes, jó tanuló, szorgalmas, minden vágya az, hogy jogász legyen, és benne is lenne abba a 100 legjobba, de nem tud Bp-re menni anyagi okokból? Nem igaz, hogy nem lehetett volna vidékre is pár helyet adni. Felháborító.
- Az is undorít, hogy ilyen gazdasági helyzetben hitelekbe akarják beleüldözni a diákokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!