Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejuthatok így orvosira/fogorv...

Bejuthatok így orvosira/fogorvosira? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Láttam itt gyakorikérdéseken egy kérdést. A kérdező, még december végén tette fel a kérdését, hogy be lehet e jutni (vmilyen egyetemre, orvosi?) emelt biosz+emelt kémiával. Ha van 4 hónapnyi felkészülési ideje. Kémiából csak az alapok vannak meg neki. A biosz viszonylag megy neki. Asszem belevágott.

Ezen kérdésen felbátorodva írom ki ezt is.

Már egy ideje(jó pár éve) kacérkodom a gondolattal, hogy orvos legyek. Megvan egy csomó biosz emeltre felkészítő könyvem+van egy két kémiára is. Bioszból jó vagyok, szeretem tanulni nincs is vele gondom, a kedvenc tantárgyam. Kémiával elvagyok, de úgy fogom fel, ha ez kell ahhoz, hogy azt csináljam amit szeretek, akkor ezt is szeretem :)

Kb. van 3,5 hónap a vizsgákig. Lehetséges lenne megtanulnom, ha nagy az akaraterőm, a kitartásom, a szorgalmam? Ha ezzel foglalkozok napi 10-12-14 órákat, amennyit csak bírok.

Úgy vagyok ugyanis ezzel az egésszel, ha ne adj isten hallgató lennék, már most bírnám e azt a sok tanulnivaló a vizsgaidőszakokban megtanulandó röpke pár ezer oldalt? Legalább jó megmérettetés volna.

Kérlek ne kérdezzétek, mi ez a hirtelen jelentkezési kedv, eddig is megvolt ez. Csak úgy volt, hogy jövőre kimegyek külföldre, és csak utána jelentkezek egyetemre.

Most még egy emelt, és egy középszintű kell. A nyelvvizsga már megvan. 78 plusz pontom lesz összesen. Idén még nem mindenki vállalja be a két emeltet, én pedig már nem tudom. Most állítólag egy kicsivel növelik az orvosin a keretszámokat. Vidéki egyetemre(nem SOTE) szeretnék járni, ha nem vennének fel államira, nem baj, mert akkor a költségtérítéses is jó. Arra felvennének? És inkább általános orvosi/fogorvosi az ahol több esélyem lenne?


2012. jan. 21. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvosira készülök :) hát figyelj, szerintem nincs olyan, hogy valami nem sikerülhet, viszont akkor nagyon oda kell tenned magad. Adott esetben én erősen javaslok egy tanárt , aki segít, meg aki még is csak elmagyarázza a dolgokat, kiváltképp kémiából (bár bioszból is akad mit). Egyedül abban a 78 pluszpontban nem vagyok biztos. Nagyon jó érettségiket kell írnod, hogy elég legyen és igen csak szorít az idő. Esetleg még 1 nyelvvizsgát nem tudsz letenni?
2012. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

ha nem vennének fel államira, nem baj, mert akkor a költségtérítéses is jó


Van szemeszterenként 1 millád tandíjra? De jó neked.

2012. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm első. Még így is kéne tennem gyorsan egy másik nyelvvizsgát, költségtérítésesre is?:S

Mésodik: Igen tudom...egy teljes tanév pedig 2 millió+tankönyvek, jegyzetek, stb. az összesen 12/10 millió+tankönyvek, jegyzetek. Van egyébként, de nem ez volt a kérdés :/

2012. jan. 21. 10:31
 4/6 A kérdező kommentje:

*második

És első válaszoló, te mióta készülsz rá intenzíven?

2012. jan. 21. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én már leérettségiztem, és tavaly januárban már tudtam, hogy orvosira fogok menni, de egy évet kihagytam ( hogy konkrétan miért az most nem fontos, de egyébként tavaly meg sem próbáltam az orvosit). Lényegében szeptembertől kezdve tanulok rá, van külön kémia tanárom, bioszból meg alapból is egyrészt a rendes tanárom is durván leadta az anyagot, másrészt faktos voltam (a biosz faktos tanárom egyébként megengedte, hogy idén is bejárjak hozzá). Szóval nem a nulláról kezdtem ősszel. De úgy igazából most álltam neki nagyon intenzíven tanulni rá. Ősszel csak "ismerkedtem" az anyaggal, olvasgattam, főleg amit annyira nem tudok. Meg csináltam egy felsőfokú nyelvvizsgát is, úgyhogy inkább arra koncentráltam.
2012. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem simán fel lehet készülni, költségesre meg aztán főleg nem nehéz bejutni. (Tavaly Pécsen még 300 se volt a költséges ponthatára...majdnem le is szédültem a székről, mikor megláttam.)

De én azt mondom, hogy ha vki csak költségesre kerül be, és mondjuk nem 1-2 ponttal maradt le az államiról, akkor felejtős, mert az egyetem jóval nehezebb, mint az érettségi. És szerintem igen is jelent vmit, ha vki már azt sem tudja megfelelően teljesíteni.

De ez csak az én véleményem.

2012. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!