Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég lesz idén 447 pont...

Elég lesz idén 447 pont fogorvosira?

Figyelt kérdés
Hosszú a történetem, a lényeg hogy már tavaly érettségiztem és az idei pontrendszerben számolva 447 pontot tudtam összehozni, tavaly még csak 437 volt. Akkor azonban nem tudtam elmenni fogorvosira egyéb okok miatt és ezért idén újra megpróbálnám a felvételit. Van esélyem? (nem feltétlenül a Sotéra gondolok, vidéki egyetemnek is nagyon örülök) Ti hogy álltok? Köszi a válaszokat.
2012. jan. 13. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem simán.
2012. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt előre nehéz tudni, mert a fene se tudja, hogy írják meg idén az érettségiket az idén érettségizők.
2012. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ti hogy álltok? A teljes államilag finanszírozottra gondolok tehát ne ma részösztöndíjasra mert nem tudnánk kifizetni. A röghöz kötésről vagy hogy mit íratnak alá velem amikor felvesznek esetleg tudtok valamit?
2012. jan. 13. 22:09
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem már csak azért is elég lesz,mert növelték az államilag támogatottak számát.
2012. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 PetFen ***** válasza:

Szintén fogorvosira készülők,számításaim szerint 428pontom lesz ,remélem elég lesz ! Bár én meg fogom jelölni a részben ösztöndíjas és a költségtérítést is ...

Újból érettségizel biológiából vagy kémiából tavasszal ?

2012. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az állami támogatottak száma csökken, ezt rosszul tudja az egyik kedves hozzászóló!

Sajnos nem lehet kiszámítani, hogy elég lesz-e mert nem lehet előre tudni, hogy az idén érettségizők milyenre írják az érettségijüket, de sok sikert, remélem felvesznek!:)

2012. jan. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol csökken... Összességében tényleg csökken, ha az összes szakot nézzük, de valahol növelik kis mértékben, valahol pedig nagymértékben csökkentik. Szóval az osztatlan képzések nagyrészében vagy marad vagy növekszik a keretszám, kivétel a jogász, ott ugye nagyon csökken.
2012. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha bejutnék, akkor abban tud valaki segíteni hogy milyen szerződést akarnak aláíratni? igaz az, hogy röghöz kötnek sok évig ha államira kerülök be, ha pedig nem írom alá kifizettetik velem a milliókat? Mi lesz pontosan abban a szerződésben? Visszamenőleg is érvényes lesz azokra nézve, akik már most orvostanhallgatók? Köszi ha tudtok válaszolni, fontos lenne!
2012. jan. 15. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért tudnám rosszul?


[link]


Osztatlan képzéseknél:

Orvos- és egészségtudomány 1500 fő 1800 ösztöndíjas


Persze ebbe beletartozik a fogorvosi, orvosi és gyógyszerészeti képzés.

De miért csökkentenék a fogorvosi keretszámot?

2012. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azokkal íratják alá ezt a szerződést, akik idén, 2012-ben felvételiznek. Valamint, ha jól értem, aki nem írja alá, illetve szerződést szeg, annak ki kell fizetnie azt az összeget, amennyibe az államilag támogatott félévei kerültek.

De kérlek, javítsatok ki, ha tévedek, engem is érint!

2012. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!