Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE-ÉTK biomérnöki vagy ELTE-...

BCE-ÉTK biomérnöki vagy ELTE- TTK biológia?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeretnék biológiai területen továbbtanulni de nem tudom eldönteni hogy még is melyik e téren a jobb szak? Vagy melyikre érdemesebb elmenni tovább tanulni?
2012. jan. 15. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a biológiát válaszotod, akkor Szegeden tanuld, mert ott az orsázg legjobb biológia képzése.
2012. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

BCE biomérnöki nem éppen a legjobb biomérnök képzés az országban. Persze nem kifejezetten rossz, de szerintem a BME vagy SZTE jobb ilyen téren. Abba sem árt belegondolni, hogy a BCE-n nincs biomérnök Msc, tehát ha azt is szeretnél, akkor úgyis át kell menned egy másik egyetemre. A harmadik pedig, hogy a biomérnökin nem nagyon tanulsz bioszt. Ennek nem ártana utána nézned, mert sokan gondolják így, aztán meg vannak lepve, hogy hopp, itt nincs is biosz. Mivel jókedvem van, ezért utánanéztem helyetted. BCE biomérnök mintaterv:

[link]

BME biomérnök mintaterv:

[link]

Viszont remélem azzal tisztában vagy, hogy ha biológiára mész, akkor nagyon nagyon sokat kell magolnod. Ez sok embernek nem megy, de neked kell tudnod, hogy mire vagy képes.

2012. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyetértek az előző válaszolóval teljesen... a corvinusos nem jó valóban, ha a biomérnököt választod, máshová jelentkezz.

És valóban elég kevés benne a biosz, nálunk mindenki meglepődött, amikor idekerült... bár én előre utánanéztem, szóval ha ezt választod kicsit kérdezősködj még róla, hogy biztos ezt akarod e.

2012. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Arra azért kiváncsi lennék hogy honnan tudják olyan biztosan az előző válaszolók hogy a corivnus biomérnök képzés nem jó..

Megállja a helyét a többi között is, szóval nyugodtan válaszd azt!

2012. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én onnan tudom, hogy jártam a BME-re biomérnökire, most pedig járok a Corvinusra élelmiszermérnökire, az óráink több, mint fele együtt van a biomérnökökkel, szóval látom, hogy mit tanulnak, és emlékszem még, hogy a BME-n mennyivel többet tanultunk és mennyivel jobban volt megtanítva. Elég kielégítő?
2012. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Első félévben valóban így van.. :D de onnantól már változnak a dolgok. De abban igazad van hogy az élelmiszer elég büfé szakra sikerült :)
2012. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nem cáfoltál meg, mert a BME-n első félévben is bőven többet és jobban tanultunk, mint a corvinusos biósok. Meg úgy általában is, senkit nem fogsz meggyőzni, hogy egy BCE mérnök diploma jobb, mint egy BME mérnök diploma.
2012. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki ennyire védi a Corvinusos biomérnök képzést:

és neked honnan van ilyen jó viszonyítási alapod? :)

Egyébként én nem tudom, csak mások elmondása alapján, de ahogy az egyik válaszoló is írta itt, hogy korábban BME-re járt utána pedig Corvinusra élelmiszermérnöknek, nos nekem is van több ilyen ismerősöm is, és még több olyan, aki BME biomérnökről ment BCE biomérnökre... és mindegyikőjük kivétel nélkül azt mondja, hogy sokkal könnyebb, meg úgy más az egész. De ilyeneken kár is vitázni, mindenki ezen a véleményen van általában, kivéve azt, aki a BCE biomérnökin tanul.

Ez nem sértés vagy lenézés vagy ilyesmi, szóval nem kell semmi rosszat belelátni.

Vagy pl én itt vagyok a BME-n, mint biomérnök, és itt vannak velünk egy karon a vegyészek, elismerem, hogy ők a jobbak, meg valahogy többet tudnak, hiába ugyanaz a tárgyaink több mint fele... mégis ez van. Ez is egy tény, de az ilyesmit nem kell ennyire mellre szívni, el kell fogadni, nyitott szemmel kell járni, és nem kell azt gondolni mindig, hogy miénk a legjobb...

2012. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy szóval se mondtam hogy jobb a corvinusos biomérnök mint a bme-s. Sőt elismerem hogy színvonalasabb, szóval nem kell ilyen miatt sírni. Csak azt merészeltem mondani hogy nem rossz képzés az attól, de ez már nagyon csípte a szemét az előttem válaszolónak :) Az utolsónak pedig annyi hogy csak a tanterveket nézegettem, meg több olyan ismerősőm van aki gond nélkül végzett már ott is. Szóval ne legyenek álmatlan éjszakáitok, szerintem is jobb a bme-s képzés.
2012. ápr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én a Corvinuson végeztem biomérnökként és nem bántam meg a választásom. Jó tanároktól tanultam sokat!

Semmivel sem kevesebb ez a diploma, mint bármely másik Intézményben.


Nincs tapasztalatom a többi Egyetem módszereivel kapcsolatban, de azt elmondhatom, hogy ahol dolgozom (a 3. félévben kezdtem) ott van egy BME MSc-t végzett leány minőségellenőr, aki elmondta, hogy mivel nincs tapasztalata, sehová nem vették fel, pedig jó eredménnyel végzett és sok állást pályázott. A közvetlen felettesem is BME-n végzett (még egységes képzésben) és a gyakorlati helyére vették vissza, így tudott elhelyezkedni.


Írhatnék még példákat, de a lényeg, hogyha tanulsz, jó eredményeket érsz el. Itt sem adnak ingyen diplomát, kemény munka, de kifizetődik. Ha meg van a BSc-d, akkor mehetsz MSc-re. Ekvivalens a képzés, így akár a BME-re is felvételizhetsz. Tőlünk is ment két ember biomérnök MSc-re és egy pedig vegyész MSc-re a BME-re, akik azt mondják, hogy tanulnak mint az állat (viszont a BCE-n is hajtottak, így végezhettek jó átlaggal).


Nem könnyű döntés, de valahol úgyis érzi az ember, hogy melyik a legjobb neki. Mindegy melyiket választod, de ha döntöttél, akkor add bele a maximumot.


Sok Sikert!

2014. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!