Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki az ELTE-TTK biológia...

Ha valaki az ELTE-TTK biológia szakán végez hol tud után aelhelyezkedni? 16/L

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém két éve végzett ezena szakon és most a Tescoban árufeltöltő...De lehet nem volt szerencséje és azért ott kötött ki szegényke. :S
2010. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért azért fontos lenne ha megmondanám mi célod van vele tanár is szeretnél lenni ?
2010. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm tavaly ott végzett kitűnőre és pénztáros a Coop-ban.
2010. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként kísérleti laborokba jelentkezett laborasszisztensnek, tanárnak is pályázott, ill a biológia területén tevékenykedő cégekhez jelentkezett többféle posztra.

Előző voltam.

2010. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Huh, akkor eddig az en haverom a mazlista, o telefonos ugyfelszolgalatos ezzel a diplomaval.(:


Amugy, talan, ha mazlista vagy a tanarival el lehet helyezkedni.

2010. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tanár nem akarok lenni az biztos.Valami biológiával kapcsolatos dologgal szeretnék foglalkozni.
2010. szept. 23. 16:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem értem az embereket. Elmegy továbbtanulni olyan irányba, amerről nem tudja hova tovább. Ha doki akarsz lenni (az is biosz valamilyen szinten, akkor DE vagy SOTE), és lesz munkád, ha máshol nem akkor külföldön, mert itthon nem fogod magad halálra keresni. Amúgy mire jó egy biosz végzettség? Kutató leszel? Hol? Akkor vesznek fel ha látnak benned fantáziát, meg van pénzük finanszírozni a munkádat (mert az bizony sokkal többe kerül, mint amennyi hasznot hajt, kivéve ha gyors és eredményes, és még el is tudja adni a vállalat, ebben az esetben ász leszel). Ha teheted legyél valamilyen mérnök (biomérnök), akkor mehetsz gyógyszergyártókhoz, például, viszont ugyanúgy kutathatsz is.


Döntésig még van 2 éved, figyeld a piacot és jól gondold meg. Én mérnök infón vagyok elsőéves, már 2 éve van szakmabeli munkám, és garantáltan lesz hol melóznom egyetem után is.


Ja, és nem vagy köteles végig egy egyetemen tanulnod, a mintatanterv alapján, tehát kombinálhatsz is. Sőt, külföldre is mehetsz. Mindenesetre, írj egy jó érettségit, próbálj meg tárgyakat előrehozottan letenni (nyelv, matek, stb.), hogy könnyebb legyen az utsó éved végén. Ha jó az érettségid, oda mész ahova akarsz. És ez irdatlan előny, hidd el nekem. Kérdezd meg a barátaidat, ismerőseidet, menj el nyílt napra, tájékozódj.


Szó mi szó, gondold meg alaposan. Ezt nem azért írtam, hogy esetleg olyan irányba menj, amit nem szeretsz csinálni (azt megette a fene még magzatkorában). Találd meg a kompromisszumot, és nem biztos, hogy a legszebb út vezet a legszebb helyre.


Mindenesetre, tartsd szem előtt: Hogy köszön a mérnök a bölcsésznek? Szia, egy big macet kérek dupla hasábburival...

2010. szept. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért a tanintézet nem kis tekintélyt tudhat magáénak, az ELTE a legmagasabb fokon elismert intézmény, tehát a diplomája is ennek a legértékesebb és a hallgatók akik eut megszerzik( pláne jó eredménnyel) még mindig előnyben vannak a többi hasonló végzettségü emberrel. De ez persze semmire sem garancia, már egy gyakorlattal felülmúlható attól függ adott munkáltató éppen mit preferál jobban. Mi ér neki többet. Tényleg nehéz ezzel a szakkal, a tanárokat sem keresik mostanában a bölcsészeknek pedig szinte lehetetlenség a szakmán belül helyet kapni de nincs abban semmi rossz ha az ember néhány évet más munkakörben dolgozik például pénztáros, pultos vagy telefonos ügyfélszolgálatos. Senki sem várhatja el, hogy pusztán azért mert diplomája van majd mindenhol el lesznek ájulva tőle és és tárt karokkal fogadják. Azok az idők elmúltak sajnos amikor a diplomás munkaerőért kapkodtak a cégek. Ez maximum egyes mérnök szakokon van igy.

A másik nagyon fontos szempont, hogy hol szeretnél elhelyezkedni. Egy vidéki kisvárosban kevesebb konkurenciád lesz, viszont a lehetőség is a tizede. Fővárosban akadnak még melletted ugyanilyen kvalitású jelentkezők akiket adott esetben felül kell tudnod szárnyalni hogy a tied legyen az állás, de a kereslet is valamivel nagyobb esélyed lehet. Nagyvárosokban kell mindenképpen megpróbálni.

2010. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!