Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek vagy maradjak? Külföld...

Menjek vagy maradjak? Külföld munka vagy egyetem itthon?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy maradjak itthon és jelentkezzek egyetemre, amit ha mázlim van 4 év alatt elvégzek és utána 5 év "kényszer munka" itthon... vagy menjek már most el külföldre dolgozni, vidáman éljek meg belőle... és ha úgy hozza az élet kint végezzek el egy egyetemet...


szerintetek? indokokat is írjatok légyszi (:


2012. jan. 15. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn érettségi után 2 évet tanultam fösulin, egy olyan szakon amihez semmi közöm... aztán utána kapcsoltam, elmentem külföldre, megéltem vígan a keresetemböl. Most nemrég megvilágosodott elöttem, hogy mi is az amivel szeretnék hosszútávon foglalkozni, és itt kezdtem el a fösulit. Megtanultam még 2 nyelvet, dolgoztam, világot láttam, éltem, és nemsokára olyan szakmám lesz, amit szeretek. ja, és senki nem itél kényszermunkára, ezt az országot akkor hagyom el, amikor akarom, a frissen szerzett diplomámmal.

Szerintem menj.

2012. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben eltakarodnék innen, amíg még lehet.
2012. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
merre felé mennél melyik országba és milyen munkára? hasonló dilemma előtt állok én is..
2012. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mindenképp angol nyelvterület első körben :) aztán majd alakulnak a dolgok. USA kizárva :/ messze van stb. Anglia, Skócia esélyes, de Hollandiában is eltudnám képzelni volt kinn ismerősöm és szerette, takarított ha jól emlékszem és lazán megélt mellette bulizott utazott stb.

nekem nagy álmom,h sok kultúrát megismerjek sok helyet bejárjak és szeretném ezt még fiatalon megtenni, de Magyarországról ez teljességgel lehetetlen.. ezért gondolkozom a külföldön nagyon..

te merre gondolod? :)

2012. jan. 15. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is vannak volt osztálytérsaim, akik kimentek takarítani meg egyéb munkát végezni Angliába egyetem helyett (mondjuk nem értem, mert kitüná volt stb, gondolom nyelvtanulás céljából), de alig keresnek vmennyit, mert senki sem akar takaríttatni és pénzük sincs hazajönni
2012. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem úgy működik, hogy eldöntöd, hogy te akkor minden képzettség nélkül kimész külföldre, ott egyből találsz munkát, lakást, bulizol minden este aztán gazdag leszel... Ugye nyilván kell pénz az elinduláshoz, ha nem rokonhoz, baráthoz mész akkor kifejezetten sok. Valamint ha nem beszéled az adott ország hivatalos nyelvét/nyelveit az elég nagy hátrány álláskeresésnél. Szerintem a kettő közül külföldre menni a nehezebbik út, de ha elszánt vagy és szorgalmas, akkor persze hosszú távon valószínűleg meghozza a gyümölcsét.
2012. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szakmám már van 2 is..angolul közép szinten beszélek, csak nyelvvizsgám nincs (: és alaptőke egy része már meg van teremtve diákmunkából ehhez még jön a szülői támogatás és még a nyári diák munka alatt összegyűjtött pénz.. nem lébecolni akarok.. hanem keményen megkeresett pénzen, utazni , bulizni nyelveket tanulni kül. kultúrákat.. megismerni..

csak tudod.. nagyon nem mindegy, h itthon megszakadok egy gyárban és alg kapok valami kis pénzt a balcsira se jutok le.. vagy kinn mondjuk wct. takarítok és eltudok utazni erre arra ;)

a válaszodból azt vettem le, h úgy gondolod, h büdös nekem a munka.. hát nem büdö az elmúlt 2 évet is végig dolgoztam év közben is !! (:

2012. jan. 15. 21:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, csak annyi nyávogó 17-18 évest lehet itt látni mostanában ebben a témában, akiknek fogalmuk sincs a világról, hogy már akaratlanul is ők jutnak eszembe az ilyen kérdésekről.


Így a te esetben akkor szerintem egyértelmű a dolog: vágj bele és sok szerencsét! :)

2012. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Legyél kalandvágyó, vágj bele! Ne kösd magad röghöz itthon a narancsos tetvek elképzelése szerint, azzal jól nem járhatsz. Sok országban továbbra is ingyenes a felsőoktatás, vagy elérhetőek jutányos ösztöndíjak, az itthonihoz képest többszörös a kereset. Csak ügyesen!
2012. jan. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!