Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnek felvetelizn...

Orvosira szeretnek felvetelizni! Felvetelizok, orvostanhallgatok tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

A kovetkezo ev februarjaban szeretnek felvetelizni otthon. VISZONT most kulfoldon dolgozom,hogy megteremtsem az anyagi felteteleket a tanulasomhoz(rezsi,szobaberles,kaja), mindenkeppen allamira szeretnek menni,ezert a maximumra torekszem. Az osszes kemia,fizika,biologia konyvet megvettem,ami csak kaphato a piacon, es erdemes beszerezni,meg egy kemiai albumot is vettem(elotte sokat tajekozodtam errol). Kemiabol,biologiabol es fizikabol is emeltet szeretnek tenni. Errol kerlek ne beszeljetek le,mert ez mar biztos, es fizikabol/kemiabol azt viszem tovabb,amelyik jobban sikerult. Egyreszt azert dontottem igy,mert a fizikat mindigis imadtam,anno oktv-ztem is belole (mar jo par eve volt,azota nem hasznaltam),masreszt kemiabol nem akarok nulla tudassal indulni,biologiat meg szinten szerettem es az kotelezo is. Eloszor ugy volt kikuldik nekem postan vagy egy futar ceggel a konyveket,mivel a poggyaszom mar igyis tulmeretezett volt mikor kijottem. De miutan az elso csomagom(ruha) ugy nezett ki,mintha a kutya szajabol huztak volna ki,raadasul egy havi fizetesbe telik kikuldeni egy par kilos csomagot(alapdij), akkor meg mar nem csak 1-2 konyvet kuldenenk,hanem az egeszet,ami viszont meg dragabb,mert a vastag szerenyis 2 kotetes is megvan,az osszes Villanyi Attila(otosom lesz kemiabol,genetikabol,munkafuzet,tankonyv ami az erettsegire keszit fel) meg dragabb,es nagyon rossz tapasztalataim vannak,mint futarokkal,mint a postaval. Legkozelebb csak nagyon tudok hazamenni,viszont addig tanulni szeretnek. Letezik valami oldal,ahol a Villanyi es Szerenyi konyveket vagy hasonlo tematikajut tudnek olvasgatni? Esetleg mozaikos konyvek? Mind a 3 targyat at szeretnem ismetelni az alapoktol,egeszen az emelt erettsegiig,es ugy erzem ezeket muszaj most elkezdenem. Nyaron persze elhozom az osszes konyvem es tudom folytatni itt a tanulast,de most nagyon szkeptikus vagyok. Elkezdtem itt egy masik nyelvet is tanulni,abba is olhetnek tobb energiat,az mar biztos,hogy nyelvvizsgat nem teszek,de a tudas sosem rossz,viszont egesznap ugy se tudok nyelveket tanulni.Barmilyen hasznos oldal jol jonne! Az a helyzet,hogy azokban nem bizom,amiket masok dolgoztak ki,tetelek es hasonlo erettsegis oldalak, mert az en megfakult tudasommal is rengeteg hibat vettem eszre, es bizony nem jo,ha elsore rosszul rogzul. Tudnatok segiteni? Nagyon fontos lenne!


Elore is koszonom szepen!


2012. jan. 12. 08:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ha mindenáron meg akarod csinálni a 3 érettségit, akkor csinálj 2emeltet és 1 közepet. A 3 emelt iszonyatosan ki fog készíteni és egymás rovására megy a 3 tárgy. Bocsi, h ezt mondom, de ez nem lenne bölcs döntés.
2012. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tudna valaki az eredeti problemamra valami megoldast?
2012. jan. 12. 15:23
 13/14 anonim ***** válasza:
figyi:) van egy olyan könyv, h biológiai témavázlatok. a 3 mozaikos könyvvel kiegészíted, hozzátanulod. maximálisan elég, menni fog az emelt. kémiából a villányi féle munkatankönyves csodából tanultam, meg a wikipediáról olvastam hozzá dolgokat, amiket nem értettem meg, ha oda-vissza tudod az ötösömleszkémiából példáit, akkor az emelt megint csak menni fog. fizikából nem tudok hozzászólni. bár én úgy ítéltem, h a kémia emelt tudásom a szigorlatig elég volt:)melyik egyetemet célzod? amúgy próbálj kollégiumba kerülni, sokkal olcsóbb, mint az albérlet.
2012. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
a genetikás feladatok sok pontot érnek, az ötösömlesz cucc abból is jó. meg eszembe jutott,h akik fizikából emelteztek, azoknak volt vmi két kötetes példatáruk. sajnos nem tudom kinek a kiadása, de matekból is volt olyan... esetleg ez támpont neked. jó tanulást:)
2012. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!