Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnek felvetelizn...

Orvosira szeretnek felvetelizni! Felvetelizok, orvostanhallgatok tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

A kovetkezo ev februarjaban szeretnek felvetelizni otthon. VISZONT most kulfoldon dolgozom,hogy megteremtsem az anyagi felteteleket a tanulasomhoz(rezsi,szobaberles,kaja), mindenkeppen allamira szeretnek menni,ezert a maximumra torekszem. Az osszes kemia,fizika,biologia konyvet megvettem,ami csak kaphato a piacon, es erdemes beszerezni,meg egy kemiai albumot is vettem(elotte sokat tajekozodtam errol). Kemiabol,biologiabol es fizikabol is emeltet szeretnek tenni. Errol kerlek ne beszeljetek le,mert ez mar biztos, es fizikabol/kemiabol azt viszem tovabb,amelyik jobban sikerult. Egyreszt azert dontottem igy,mert a fizikat mindigis imadtam,anno oktv-ztem is belole (mar jo par eve volt,azota nem hasznaltam),masreszt kemiabol nem akarok nulla tudassal indulni,biologiat meg szinten szerettem es az kotelezo is. Eloszor ugy volt kikuldik nekem postan vagy egy futar ceggel a konyveket,mivel a poggyaszom mar igyis tulmeretezett volt mikor kijottem. De miutan az elso csomagom(ruha) ugy nezett ki,mintha a kutya szajabol huztak volna ki,raadasul egy havi fizetesbe telik kikuldeni egy par kilos csomagot(alapdij), akkor meg mar nem csak 1-2 konyvet kuldenenk,hanem az egeszet,ami viszont meg dragabb,mert a vastag szerenyis 2 kotetes is megvan,az osszes Villanyi Attila(otosom lesz kemiabol,genetikabol,munkafuzet,tankonyv ami az erettsegire keszit fel) meg dragabb,es nagyon rossz tapasztalataim vannak,mint futarokkal,mint a postaval. Legkozelebb csak nagyon tudok hazamenni,viszont addig tanulni szeretnek. Letezik valami oldal,ahol a Villanyi es Szerenyi konyveket vagy hasonlo tematikajut tudnek olvasgatni? Esetleg mozaikos konyvek? Mind a 3 targyat at szeretnem ismetelni az alapoktol,egeszen az emelt erettsegiig,es ugy erzem ezeket muszaj most elkezdenem. Nyaron persze elhozom az osszes konyvem es tudom folytatni itt a tanulast,de most nagyon szkeptikus vagyok. Elkezdtem itt egy masik nyelvet is tanulni,abba is olhetnek tobb energiat,az mar biztos,hogy nyelvvizsgat nem teszek,de a tudas sosem rossz,viszont egesznap ugy se tudok nyelveket tanulni.Barmilyen hasznos oldal jol jonne! Az a helyzet,hogy azokban nem bizom,amiket masok dolgoztak ki,tetelek es hasonlo erettsegis oldalak, mert az en megfakult tudasommal is rengeteg hibat vettem eszre, es bizony nem jo,ha elsore rosszul rogzul. Tudnatok segiteni? Nagyon fontos lenne!


Elore is koszonom szepen!


2012. jan. 12. 08:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kerlek titeket abba semmikepp ne menjunk bele,hogy 2 nyelvvizsgaval menjek,es egybol emeltezzek, mert 1 nyelvvizsgam mar van, es mar vegig gondoltam,hogy nekem hogy lenne a legelonyosebb a felvteli.
2012. jan. 12. 08:58
 2/14 A kérdező kommentje:
Kerlek titeket abba semmikepp ne menjunk bele,hogy 2 nyelvvizsgaval menjek,es egybol emeltezzek, mert 1 nyelvvizsgam mar van, es mar vegig gondoltam,hogy nekem hogy lenne a legelonyosebb a felvteli,ez mar nem kerdes.
2012. jan. 12. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:

2 emelt kell az orvosihoz.

Egyébként nézd meg a könyvkiadők honlapájn van-e digitális tanqagyag? A kémia könyvem így vna meg

2012. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy 1 vagy 2 kell,azt tudom,hogy 2 targybol kell erettsegizni,ha jol tudom,akkor viszont meg csak 1 emelt kell, en harmat csinalok. Mar megneztem,es semmit se talaltam.:S
2012. jan. 12. 10:58
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát max olyan oldalakat tudok, amiken vannak hasznos dolgok. De komplett tananyag vagy könyv...maximum torrent oldalakon.

2013-tól két emeltszintű érettségi kell. Halálosan felesleges hármat csinálnod, mert csak az idődet és az energiádat veszi el, pluszpontot meg úgy is csak kettőért kapsz.

Az sem a legjobb szerintem, hogy minden lehetséges könyvet megvettél. Ez semmi másra nem jó, csak arra, hogy totálisan összezavarjon.

2012. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Attudnad azokat az oldalakat linkelni? Nagyon koszonom elore is!


Tudom,hogy csak kettoert jar,de a fizika szinte nem ugy nekem,kemiabol meg nem akarok nullan lenni,erettsegi nelkul meg felo,hogy ellustulnek,es nem torodnek a kemiaval, ezert majd azt viszem tovabb,ami jobban sikerul. Ezt mar eldontottem.

2012. jan. 12. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát egészségedre:D Én nem érettségiztem kémiából, faktra se járta amikor tanultam, akkor sem voltam 3-as 4-esnél jobb belőle, orvosin mégis levizsgáztam 4-sre orvosi kémiából, a bikém szigorlatom meg ötös lett.

De te tudod, ha annyira emeltet akarsz, akkor csináld.


[link]

Ez pl. jó oldal, de csak néhány dolog van leíva, nem minden.

[link]

2012. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a felvételihez ma Magyaroszágon kell érettségi vizsga legaklább 5 tárgyból. S az új felvételi eljárásban már 2 emelt kell az orvosira

De ajánlom figylmedbe a www.felvi.hu

oldalt.

2012. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu
2012. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolso: Koszonom,de ezeket tudom. Most nem a felveteli szabalyzatok erdekelnek,hanem az,hogy hogy tudom magam szintre hozni innet ebbol a 3targybol. Mert van egy olyan sanda gyanum,hogyha nyaron kezdem el,az meg 2 emeltre se lesz eleg ido.
2012. jan. 12. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!