Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Hogy vegyem...

Hogyan tovább? Hogy vegyem fel a ritmust?

Figyelt kérdés

Jogot tanulok az ország legdurvább jogi karán. Az első évemet túléltem, viszont pont az az egy tárgyam (római jog) nem sikerült, amire (minő véletlen, épp tavaly vezették be) épül több tárgy is, és én azokat nem tudtam felvenni. Egy dominószerű folyamatot kell elképzelni. Másodéves vagyok, és kötelező tárgyaim is alig vannak most. Egyetlen dolgom van, a tanulás, de egyre nehezebben megy. Állandó harcban áll a kötelességérzetem az irgalmatlan lustaságommal és szorgalmatlanságommal. A római jog mellett most csak két könnyebb tárgyam van, de az egyik így sem sikerült a héten, amikor elmentem belőle vizsgázni. Igaz, nem is nagyon volt időm rá tanulni, mert még alig fejeződtek be a zéháim is. Rohadtul kilátástalan minden, úgy érzem. Természetesen felemelő érzés itt tanulni, ugyanakkor tele van az egyetem beképzelt, bunkó, flegma, gusztustalan emberekkel, és egyáltalán nem érdekel a jog. Pedig nem tudom, mi lesz velem, ha a római jog idén sem sikerül. Muszáj sikerülnie. Ha nem jönne össze, nincs semmi tervem a jövőre nézve. A szüleim már így is sok lóvét nyomtak bele abba, hogy a fővárosban tanuljak, jó helyen lakjak, meglegyen mindenem, amire szükségem van a tanuláshoz és az ott léthez, és rohadtul vádol a lelkiismeret, hogy te még így is egy szánalmas alak vagy, mert nem tudsz megtanulni semmit, és nem tudod felvenni a ritmust. Semmi nem motivál a tanulásban. Mondom, egyedül csak azért nem adtam még fel, mert nem akarok a szüleimnek csalódást okozni, és nem akarom, hogy az a sok minden, amit az elmúlt másfél évben is tettem értem, hiábavalóvá váljon.

Mindig jó tanuló voltam, általános suliban, gimiben is, de ezt a sok szart, amit a jogon elvárnak az egyszeri embertől, képtelenség teljesíteni. Főleg, hogy rohadtul nem is érdekel. De jobbat nem tudok tenni. Menjek el dolgozni? Ugyan már, diploma nélkül nem érek sokat itthon. Lassan már diplomával sem egyébként, de a diploma azért kell.

Na erre írjon valaki valami bölcs tanácsot, mert rohadtul nem tudom, hova tovább. Nem akarom abbahagyni az egyetemet, még így sem, hogy csúszok, de a tanulási ritmust nehezen tudom felvenni. Nem embernek való ez a sok baromság.


2011. dec. 21. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de nagyon buta vagy. Ha nem szereted, amit tanulsz, akkor mielőbb hagyd ott, hogy ne vesztíts államis féléveket. És iratkozz be valami olyan szakra, amit szeretsz. Ha már egy év után utálod, mi lesz húsz év múlva??

A tanulásra tuti tipp: fogd az anyagot és ülj be a könyvtárba. Én az egyetemi könyvtárban tanulok, mert otthon mindig találok valami érdekesebbet, amit csinálhatok, itt meg megszabtam magamnak, hogy 11-re be kell érjek, tanulok 3-ig, utána kimegyek ebédelni, sétálni egy kicsit, aztán visszajövök és tanulok 4-8-ig. Nem vagyok vele egyedül, az olvasteremben, ahol szoktam ülni, már jónéhány ismerős arc van, akik szintén tanulni jönnek be, gondolom hasonló indokkal.

2011. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Buta nem vagyok, csak most egy kudarc után eltöltött a kilátástalanság. Eszem ágában sincs otthagyni, mert nem tudok jobbat helyette. Hogy mi lesz 20 év múlva? Amiatt nem aggódom, mert a jogi diploma az egyik leginkább konvertálható diploma, és nem kell beszűkülten csak bíróságra, ügyvédi irodára, stb gondolni. Azért szeretném elvégezni (akármikor legyen is a befejezés időpontja), hogy legyen egy biztos pont, amire tudok építeni. Vannak persze hobbijaim, például nagyon szeretek fényképezni, és a családfakutatások is érdekelnek, de ebből szerintem nem lehet megélni. Azaz én szerintem nem tudnék. Igazából a tanulási ritmus felvétele a legnehezebb. Szoktam én is könyvtárba járni, de most már ott is nagy a jövés-menés, és mindig azt figyelem, hogy na most ki jött, ki ment el, melyik járkál, miről dumálnak a könyvtárosok, stb. De egyébként igazad van, alapvetően jó hely tanulás szempontjából. Csak most vizsgaidőszak van, én itthon vagyok (nem Pesten lakom), és csak vizsgázni járok fel. A római jog vizsgára is itthon készülök fel. Az időbeosztásommal van amúgy a probléma, és valami lustaságcsökkentő és szorgalomnövelő cucc kellene. De igyekszem megtenni, ami tőlem telik. Csak nem látom még a végét. Ennyi van.
2011. dec. 21. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja értem. Az tény, hogy sok könyvtárban is nagy a mozgás, azért is mondtam direkt az egyetemi könyvtárat, itt egymásból nyílnak a termek, a legutolsó elég kicsi, 2-3-man szoktunk csak lenni, átmenő forgalom meg ugye nincs.

De jó megoldás az is, ha beállítod a telefonodon, hogy csörögjön, amikor tarthatsz szünetet, addig meg tanulsz. Nekem pl. a szüleimnél nem megy a tanulás, nagy családi élet van, elvonja a figyelmem. Karácsonyra hazautazom, de azt tervezem, hogy tanulni minden nap elmegyek a nagymamámhoz. Ott nyugi van, ráadásul az, hogy fel kell kelni és időre odamenni valahva, elég jól megindítja a napot :)

2011. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyon irigyellek,levelezőn, munka mellett csináltam meg a rómaijogot négyesre, úgy hogy utaztam is.

technikai dolgok miatt hagytam ott.


csúnya dolog így hitegetni a szülőket.

Legyél becsületes, álj oda eléjük,apa, anya, igez, hogy ennyi pénz elment, de hogy ne menken eltöbb feleslegesen, bevallom, nem is élvezem, nem isérdekel, nyüglődöm a rómával, akkor később mi lesz...

("róma dönti el, hogy lesz-e belőle jogász, a polgárijog meg, hogy mikor...")


Ebben a szakmában állandóan művelni kell magadat. Ez nem a lustáknak való. Tanulj olyat, hogy egész életedben elég legyen, ha tegnapígy csavartam be a csavart, akkor holnap is így kell - mert a jogászkodás nem ilyen.

Könyvtárba nem járogatni kell, hanem seggelni.

Ha nem megy többszáz oldalbevágása, hagyd ott.


Családban van jogász? vagy te lennél az úttörő?

2011. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírásért, beragad a billentyűm
2011. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy levelezőn, munka mellett csináltad meg akárhanyasra is, a te szabad választásod volt, nem követelte meg tőled senki. Volt már egy első diplomád, és te nem voltál elégedett magaddal ezek szerint, hogy másodikat is csináltál.


Mi az, hogy "hitegetem a szüleimet"? Baromság. Nem erről van szó. Ők is tudják, hogy nem érdekel különösebben a jog. De nincs más ötletem, ezért nem akarom otthagyni. A könyvtárba járogatás azt jelenti, hogy néha oda járok tanulni. Most lehet, hogy újat mondok neked, de ott mindenki seggel, mert ülni kell.. Most itthon vagyok, beteg voltam az ünnepek alatt, már elkezdtem a rómát, de rohadtul lusta vagyok. Igyekszek úrrá lenni a lustaságon. Nem könnyű, nagyon nem, de a cél érdekében nem cseszhetem el az időmet. Két hetem van még, ennyi idő alatt remélem, meg tudom tanulni mind a nyolcvanakárhány tételt.

Nem akarok én különben se bíró, se ügyész, se ügyvéd lenni. Még nem tudom, mi lesz belőlem, és most ez nem is érdekel. Mindig az aktuálisan előttem álló dolgokkal kell foglalkozni, és ez általánosságban is igaz.

Ahhoz meg, hogy négyesre megcsináltad a rómát, nem tudok mit hozzáfűzni. Ha az ELTE ÁJK-n csináltad, akkor emelem kalapom, és biztosra veszem, hogy elég seggelős, akaraterős, szorgalmas típus vagy. Ha esetleg nem az ELTE-n csináltad, akkor se volt könnyű dolgod, de a legbrutálisabb az ELTE itthon. Elmélet, elmélet, elmélet, sok idióta baromság, amit el is felejtesz, ahogy bemagoltál, mert rohadtul nem fogod hasznát venni a későbbiekben. Persze, vannak, amik kellenek, mert kellenek, de a gyakorlaton nem sok hangsúly van. Sajnos.

2012. jan. 1. 16:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én is utazok. Rohadt sokat. De ez "csak" mellékes.
2012. jan. 1. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia kedves Kérdező!


Nagyon szeretném megtudni, hogy végül hogyan alakultak a dolgaid!

2017. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!