Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes ma diplomáért tanulni,...

Érdemes ma diplomáért tanulni, vagy jobban megéri kitanulni egy szakmát pl. : ápoló és azzal elhelyezkedni? Mellette jó nyelvtudásom van.

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Igazából nem sok értelmét látom,hogy megszerezzek egy diplomát és ne tudjak vele elhelyezkedni,míg ha elmegyek pl ápolónak azzal inkább...
2009. máj. 16. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedved tanulni, akkor szerezz diplomát, mert ez a jövő, és tanulj egy értelmes szakmát is (masszőr, pedikűrös,műkörmös,valamilyen kerámiával foglakozó szakmát,talán autószerelő)így biztosan nem leszel munkanélküli.
2009. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem az éhhalál szélén tengődő ápoló akarsz lenni, ahhoz is egészségügyi főiskolát kell végezni.
2009. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Mind a kettőt csináld meg! A diplomát letudod tagadni ha kell, de ha szükség van rá, ott lesz! Én is így fogom csinálni! Megcsináltam a szakmát és ugyanezen a vonalon tanulok most egyetemen, másodéves vagyok. Jó azért ha van, könnyebb letagadni, minthogy ha kéne, nem tudod felmutatni.
2009. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző: én nem tudom te miylen diplomát akarsz letagadni, de ha egy jó egyetemet elvégzel (pl BME, Corvinus, .-..) akkor azt nem hinném hogy le kellene tagadni. Főleg ha műszaki területről lesz diplomád, és pl mérnök leszel. Mert a mérnököknek mindig van munka!


Kérdező: azt kalkuláld bele, hogy vagy most csinálod meg ingyen a diplomát, vagy később amikor rájössz hogy hülye voltál h nem csináltad meg ekkor, de akkor már fizetős lesz. A titok az, hogy nem büfé szakot kell végezni, hanem olyat ami kemény, mert azt nem tudják sokat elvégezni, úgyhogy lesz hely munkára.

2009. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most Debrecenbe adtam be a germanisztikára,de fogalmam sincs helyesen döntöttem-e.Szeretem a német nyelvet,de annyira meg mégsem érzem magam okosnak.Azért tettem,mert a nyelv nagyon fontos a mai világban.Ha esetleg nem jön össze...akkor gondolkozom a Dienesben vagy a debreceni tanítóképzőben,ugyanis mindig tanár/tanító szerettem volna lenni,nagyon szeretem a gyerekeket,és az hogy taníthassam őket,minden vágyam lenne.De az ápoló szakma is nagyon szép lenne,mert segíthetek vele másoknak.


Most meglátom mi lesz,előbb az érettségi,aztán meglátjuk.

2009. máj. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!