Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a hátralévő életemben?

Figyelt kérdés

Segítségre van szükségem, ezért gondoltam itt kaphatok hasznos választ vagy válaszokat.


Elmondhatom magamról, hogy sikerült a lehető legjobban elrontani az Életem idáig, de rátérek a lényegre.

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen esélyeim vannak 18 évesen 9 osztállyal? Magyarországon és külföldön is elvégeztem egymás után kétszer az elsőt szakiskolában sikeresen (külföldön német nyelven). De mikor másodikban megbuktam, úgy döntöttem haza jövök Magyarországra. (honvágy miatt) Így most nincs munkám és iskolába se járok. A spórolt pénzem is fogytán.

Mit csináljak? Munkát keressek 9 osztállyal valamennyi német nyelvtudással és B jogosítvánnyal vagy tanuljak? Szívem szerint tanulni szeretnék. De talán már késő. Másodikba tudnám folytatni jövőre ahol 14-5 évesek vannak, ami kellemetlen dolog. OKJ-s tanfolyamra nincs pénzem és diákmunkára se mehetek, mert nem vagyok diák jelenleg. Munkaügyön mondták majd februárba nézzek vissza. Mélyen van egy olyan álmom, hogy megszerezzem az érettségit és egyetemre vagy főiskolára mehessek. Hiszem azt, hogy minden emberben megvan az a képesség hogy elérje az álmait. De egyenlőre, nincs meg az a tudásom –se az önbizalmam, ami kell például érettségihez. :S Ami érdekel az emberi kapcsolatok, pszichológia, agykontontroll-os dolgok stb. De kb. 16 lehettem mikor komolyabb lettem, előtte nem érdekelt semmi és rossz gyerek voltam iskolába. A családom, barátaim és nem utolsó sorban a hazámért tértem vissza Magyarországra. Tanácstalan vagyok, és nem tudom senkivel megbeszélni ezeket.

Köszönöm annak, aki időt szánt rám, és elolvasta amit írtam! :)

18/F


2011. dec. 4. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Első körben szerezz melót. Mindegy mit. Aztán irány az esti oktatás. Esti tagozaton érettségi, esetleg szakma. Utána keress jobb munkát és aztán mehet a fősuli ;) Sok sikert hozzá.
2011. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!