Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít, hogy melyik egyetemre,...

Számít, hogy melyik egyetemre, főiskolára jelentkezik az ember? A munkáltatok figyelembe majd, h hol végez?

Figyelt kérdés
Az erősebbnek mondott, neves iskolát, vagy a pár éves, gyengébbnek nevezett iskolát választanátok annak tükrében, hogy tudjátok, h elvileg ugyaz kell, h tanítsák egy-egy szakon?
2009. máj. 12. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A diplomáknak ugyanaz a megnevezése, azt hiszem ugyanazok a tárgyak a megfelelő szakokon, van amit itt, van amit ott eröltetnek jobban. A fontos (szakami) tárgyak biztosan megegyeznek, ha a nevük nem is a téma biztosan. Aztán a töltelék tárgyak már lehet itt-ott más.

Van munkahely, ami az erősebb egyetemi végzettséget kéri vagy előnyt élvez akinek az van, és van akit nem érdekel hol végeztél csak tudd elvégezni a feldatod.

2009. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Informatukis vagyok, de a többi területen is így van. Van, ahol számít az iskola hírneve, előfordul, hogy már az állashirdetésnél kikötik, hogy például Gábor Dénes-es diplomával ne jelentkezzenek. Sok helyen meg adnak egy programot, hogy írd meg, vagy SQL lekérdezést, és ha nem tudod megcsinálni, nem vesznek fel, mégha az ELTE-n is végeztél.
2009. máj. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakmamba vago a kerdes, HR-es vagyok. Nap mint nap oneletrajzok szazait szortirozom, valogatom, hogy a "nagyfonokhoz" csak az "erdekesek" keruljenek. Sok megbizo koti ki, hogy az egyetemet vegzettek elonyt elveznek a fosikolat vegzettekkel szemben. Az egyetemek megitelese kozott mar nincs akkora elteres, de jogi palyan pl. az ELTE es a PTE mindent visz, mig az orvosi egyetemeknel a Debreceni Egyetem es a SOTE a befuto.
2009. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, a lényeg, h jó munkaerő legyen. Hiába van vkinek jobb hírű diplomája, ha sík hülye. Ugyanez van a nyelvvizsgával is, papírt van aki csak úgy is tud szerezni. Sok helyen leszarják, félrerakják az interjún, aztán na tessék akkor beszélgessünk. És fel van véve ha tud, papír ide vagy oda.
2009. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!