Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora átfedés van a környeze...

Mekkora átfedés van a környezettan illetve a környezetmérnök szak között?

Figyelt kérdés
Környezettant végeztem és az érdekelne, ha levelezőn elkezdeném a környezetmérnökit akkor kb hány tárgyat tudnék beszámíttatni. Egy ismerősömtől hallottam, hogy neki állítólag csak 1 tárgyat engedtek. Én megnéztem a tanegységlistákat és 10 tárgy simán van ami egyező + még 10 ami szintén ugyanaz csak kicsit más az elnevezése. Mit gondoltok? Tapasztalatok esetleg?
2011. nov. 26. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sokat be lehet számíttatni, főleg az első években.
2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Miért akarod a környezettan után elvégezni a környezetmérökit? Mi a különbség a kettő között?(elelyezkedés szempontjából is). Környezetvédelemmel szeretnék foglalkozni, de azt mondják, hogy a környezettannal nem lehet semmi sem kezdeni, de a környezetmérnökire matematika emelt kell, de én nem matek fakrta jelentkeztem.
2012. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell matek emelt a környezetmérnökhöz. Legalábbis tavaly nem kellett. Bármilyen természettudományi tárgyból emeltezhetsz.

A környezetmérnökök jobban el tudnak helyezkedni amúgy.

2012. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Miért akarod a környezettan után elvégezni a környezetmérökit? Mi a különbség a kettő között?(elelyezkedés szempontjából is). Környezetvédelemmel szeretnék foglalkozni, de azt mondják, hogy a környezettannal nem lehet semmi sem kezdeni, de a környezetmérnökire matematika emelt kell, de én nem matek fakrta jelentkeztem."


Mert a környezettan egy semmi. Semmit nem lehet kezdeni vele, sehova nem jó. Minden környezetvédelmi pozícióhoz minimum a környezetmérnöki kell, ezért érdeklődtem, mert felmerült mint lehetőség. Azóta el is vetettem, mert azért olyan sok meghirdetett állás környezetmérnököknek sincs, mint amennyit képeznek, ráadásul több év lenne megint csak elvégezni. Minket anno a tanszékvezető jól behülyített, hogy mennyi állás vár majd ránk stb. Komolyan életem egyik legnagyobb baklövése volt ez a szak és neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy kerüld el messzire. Érettségi után bejelentkezel munkaügyibe, elvégzel egy 1 éves tanfolyamot (amiért még neked fizetnek) mellette megtanulsz egy nyelvet és már többre mentél mint a 3 év főiskolával plusz még olcsóbban is jössz ki...

2012. márc. 17. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!