Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-TTK Földtudományi...

Az ELTE-TTK Földtudományi szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Most Anglisztikán vagyok, gondoltam megtanulok egy másik nyelvet és továbbmegyek fordítói mesterképzésre, de sokan mondták, hogy mehetek vele a mekibe. Arra gondoltam, hogy átmegyek Földtudományira, mert tetszik a kőzettan és a hasonló dolgok, és úgy hallottam, hogy geológusként már inkább el lehet helyezkedni külföldön. Viszont az ilyen természettudományi tárgyak nem mindig mentek... A kémia az nagyon necces, az sose tanultam normálisan, így mindig kettes voltam belőle; a biosz érdekelt és tanultam is, viszont a tanár nagyon szívatós volt, így abból sem voltam valami fényes; a földrajzból csak a vaktérkép okozott gondot; a matek jól ment, év végén 4-es lettem belőle, az érettségim 80%-os lett; fizikából is vacak voltam, nincsenek jó alapjaim. Az alapoktól tanítják a fizikát meg a kémiát? Szerintetek próbálkozzak ezzel, vagy inkább maradjak nyelvszakon, tanuljak még pár nyelvet, és próbáljak majd fordítóként állást szerezni?
2011. nov. 23. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Kémia első két évben van, annyira sztem nem húzós. Biosz egyáltalán nincs (csak ha környezettanra mész). Van olyan tantárgy, ahol a Kárpát-medence hegységeit kell megtanulni, nem lehetetlen, de ha rosszul megy a vaktérkép akkor azzal lehetnek gondok. Matek az jó ha megy, viszont első évben nagyon kemény fizika van (és nem az alapoktól kezdik, vagy maximum egy 5 perces ismétlés van előtte, de tényleg csak az alap képletek), bár ha ez vigasztal én se voltam jó fizikából mégis sikerült :) Nem egy BTK, szóval ha idejössz fel kell kötni a gatyát. Hogy mit válassz abban inkább nem nyilatkozom, de ha van érzéked a nyelvekhez és többet is megtanulsz, akkor lehet hogy azzal jobban jársz (több az álláslehetőség). Üdv, egy geológushallgató.
2012. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!