Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre érdemes továbbtanulnom?...

Merre érdemes továbbtanulnom? (lent)

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, 4egész körüli tanuló vagyok (tanulmányi átlag), egyetemre szeretnék menni. Földrajzok heti +2 órában tanulok ezenkívül szeretem a matekot is. Ötletem akad továbbtanulásra valamilyen természettudományi irányba esetleg földrajz szak de bármi más is szóba jöhet, de a munkalehetőségeket figyelembe véve kéne választanom. Nem ismerek sok képzést, ajánlatokat szeretnék kapni hol kéne folytatnom és milyen szakot is kéne választanom amely jól profitálhat a jövőben.
2011. nov. 8. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy az alapján kéne választanod, hogy mivel tudsz majd elhelyezkedni, mert rohadtul nem lehet megjósolni, hogy mire végzel, mi lesz a nyerő szakma, és mi lesz telített.

Amikor pályát választottam, nem kis részben azért mentem építésznek, mert akkor úgy tűnt, hogy az lesz a tuti. Aztán most mi van? Teljesen meghalt az építőipar, mindenki megy csődbe.

Inkább az alapján válassz, hogy téged mi érdekel, mi az amiben szívesen elmélyedsz. Ha nagyobb kedvvel csinálod, nagyobb eséllyel válsz jó szakemberré, és ha tényleg jó vagy abban amit csinálsz, akkor bármilyen szakmáról is legyen szó, el tudsz helyezkedni.

Azt megjósolni, hogy 5-6-7 év múlva milyen lesz a munkaerőpiac? Ahhoz legalábbis Nostradamus vagy a Delphoi jósda kéne.

2011. nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!