Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyetemen tanulni?...

Milyen az egyetemen tanulni? Úgy értem hogyan lehet bekerülni oda egyáltalán?

Figyelt kérdés
és ha bekerültél akkor hogyan megy a tanulás? mindent megszeretnék tudni, mert nem tudok semmit se hogy mi zajlik egy egyetemen..
2011. nov. 7. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egyetemre való vagy? Még azt sem tudod, hogy lehet bekerülni oda...
2011. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bekerülés: be kell adnod egy felvételi lapot, ahol megjelölöd hogy mely szakokra, milyen sorrendben jelentkezel. (pontosabban több lap is van, de most nem részletezem). Ezt február 15-ig lehet megtenni. Az érettségi után (június) dől el, hogy hány pontod van, a nyár folyamán pedig értesítenek a ponthatárokról is, illetve mindegyik egyetem, ahova jelentkeztél, küld egy szép levelet. A legvastagabb boríték attól jön, ahova felvettek, a többi csak egy értesítés, hogy oda nem.


Az egyetemről: tantárgyak felvétele és osztályzás félévente van, nem évente. A legtöbb tantárgy előadásból és gyakorlatból áll (esetleg csak az egyikből). Az előadást általában az egész évfolyam részére tartják, kiáll egy tanár és mesél, vetít, rajzol, talán még kísérletet is végez. Te ezt csöndben hallgatod, esetleg a végén lehet kérdéseket feltenni.

A gyakorlat kiscsoportos foglalkozás, 20-30 emberrel, itt is van egy tanár, de ez sokkal interaktívabb, jobban meg lehet beszélni az anyagot. A gyakorlaton általában az előadás alatt leadott elmélet gyakorlati alkalmazása a téma, pl előadáson levezetnek nektek egy rakás tételt, egyenletet, gyakorlaton meg feladatokat oldotok meg, számolgattok.

Labor: olyan mint egy gyakorlat, csak drága műszerekkel, amiket nem kéne tönkretenni. Gyakran beugró zh-val ellenőrzik a felkészültségedet.

ZH: zárthelyi dolgozat. Mint egy iskolai dolgozat.

Osztályzás: Egy tantárgy vagy félévközi jegyre vagy vizsgára végződik. A félévközi jegy a féléves zh-kból és féléves beadandó feladatokból jön ki, a vizsgás tárgyaknál értelemszerűen a 14 hetes szorgalmi időszak után következő vizsgaidőszakban is számot kell adnod tudásodról, írásban és/vagy szóban. A zh-k, féléves terv és a vizsgajegy együttesen adja ki a féléves jegyedet.


Persze minden nagyban függ a képzés jellegétől. Egy mérnöki karon a legtöbb tárgy esetében például sokkal nagyobb súllyal esik latba a féléves terv (ami egy vasbeton födém tervétől egy gépelem, gát, híd, villamos hálózat, városrész vagy épület tervéig bármi lehet), míg más karokon esetleg alig van ilyen számonkérési forma.


Egyelőre ennyi, de ha még érdekel valami, kérdezz bátran.

2011. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!