Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyek sikeresebb? :S

Hogyan legyek sikeresebb? :S

Figyelt kérdés
Elegem van! Annyira sokat szenvedek a suliban. Miért nem tudom 5ösre megírni a dogáim úgy,hogy csak 1x olvastam el,mint mások? Ami másnak 1 óra nekem 5-6:(
2011. okt. 17. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Rossz módszerrel tanulsz.

2. Nem vagy annyira okos.

Amúgy meg nem kell hinni a többieknek, a jó jegyek mögött 99%-ban tanulás rejlik, csak ezt 'ciki' beismerni.

2011. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most akkor azért,mert hülye vagyok szívjak egész életemben?
2011. okt. 17. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy puskáznak, és az se igazságos. De amúgy szerintem az lenne a csoda, ha meg tudnád írni 5-ösre úgy, hogy csak 1-szer olvasod el. Szerintem ahhoz minimum 5-ször el kéne olvasni, ha nem is az egészet, de a lényegét igen.
2011. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hányszor olvasod el, hanem, hogy érted-e. E mögött pedig korábbi tudás áll.

Persze, vannak különbségek a memóriában, van aki egy 5 versszakos verset 2 olvasás után visszamond, van aki csak 10 olvasás után - talán. De ebből nem az következik, hogy az első okosabb, hanem az, hogy jobb a memóriája. De lehet, hogy egy részét gyakorlással érte el.


Abban biztos lehetsz, hogy nagy eredményeket csak nagy munkával lehet elérni. Aki mást mond, hazudik. Na jó, mellébeszél.


Szerintem a hozzáállásoddal van baj. Mindenben azt nézed, más mennyivel gyorsabb. Soha nem nézed, mennyi munka van mögötte, soha nem kérdezed, akinek szintén nehezebben megy, miért.


Csak azzal törődj, érted-e, amit olvasol. Ha nem érted, kérdezz. Egy későbbi fázisban mindig az a baj, ha valami nehezen megy, hogy a korábbi fázisban nem tanultál eleget - vagy rosszul. Nincs mese, azt pótolni kell, különben később egyre nehezebb lesz - a vége padig az utálat.


Az az igazán nyerő, ha valamit elolvastál, azt a saját szavaiddal el tudd mondani. Ha csak bemagolod, úgy is elfelejted.

2011. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2011. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!