Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FONTOS! Hova menjek tovább?...

FONTOS! Hova menjek tovább? Kérek mindenkit, hogy olvassa el!

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok így, utolsó gimnáziumi évem októberében.

Következő a helyzet: nagyon jó tanuló vagyok és voltam mindig is, mindenből tudom hozni a szintet, mindig a kitűnő közelében van a bizonyítványom. A biológia hobbiszinten érdekel, de inkább a "terepi" része, az állatokkal való foglalkozás. A nyelvekhez nagyon jó érzékem van. Mindenki nagy karriert jósolt nekem, most azonban, hogy a döntés előtt állok, nem tudom, merre menjek.


-Reálos dolgok alapból ki vannak lőve. Matekból is jó vagyok, de nem eléggé, négyes körül szoktam lenni, tehát nem az az igazi jó matekos vagyok. A fizikát egyenesen utálom. Számokkal nem nagyon akarok foglalkozni, így mérnökire sem fogok menni.


-A biológia kora gyerekkoromtól kedves hobbim, de az a baj vele, hogy vannak olyan részei, amit ugyanúgy utálok, mint mindenki más. Tehát nagyon otthon vagyok a különböző állatfajokban, szeretem a terepet járni, jól ismerem a madarakat, érdekel a gombák világa, érdekel az állatok viselkedése, viszont a szövettan, a sejtbiológia, a biokémia nagyon taszít. Sokan ajánlgatták, hogy menjek orvosira, de az emberi anatómia nem igazán érdekel, plusz tudom, milyen a hazai egészségügy, meg se élnék abból, hoyg tíz éven keresztül bemagoltam az összes kis rücsök latin nevét. És nem szeretném vállalni azt a felelősséget sem, amit az orvosoknak kell, és nem akarok olyan környezetben dolgozni, ahol naponta halnak meg emberek.


Inkább hobbiszinten érdekel a biosz. Valami terepi kutató szívesen lennék, de sajnos már nem fogok tudni érettségizni biológiából (nem jártam faktra), úgyhogy az nem igazán játszik.



-A bölcsészet az, amerre szerintem tovább kellene mennem, csakhogy nem tudom, merre. A történelem abszolút nem érdekel, a jog szintén nem (telítve van, a magyar jog csak Mo.-n használható, bojtárkodni kell, hátszél kell, utálom a seggelést). A nyelveket nagyon szeretem, érdekelnek, de nem tudom, mire mennék vele, ha egy nyelvi szakot végeznék. Esélyesnek látom az ELTE anglisztikát, de erről sem sok jót hallok. Az egyik baj vele, hogy állítólag még ott is sok a kezdő angolos, és állítólag nem túl színvonalas a képzés. Ráadásul amit nyújtana, az angoltanári és a fordítói karrier szintén nem vonz. Ezt max. egy B-tervnek tudom elképzelni. Nem is tudom, hogy egy ilyen diplomával hol lehetne elhelyezkedni, hiszen azon kívül, hogy remekül fogok tudni angolul (már most is felsőfokúm van és tudásom is van mögötte), nem nyújt sokat. Egyébként ahogy hallom, a bölcsészet alapból tele van "büfészakokkal".



A legjobb esélyt arra látom, hogy külföldre menjek. Meg tudnám csinálni a tudásom alapján, de fogalmam sincs, hogy menne a gyakorlatban. Az egyik, hogy nem ismerem a jelentkezés menetét, azonkívül nincs nagyon konkrét elképzelésem, hogy pontosan mit tanuljak. És az az igazság, hogy még sosem voltam egyedül külföldön, nem vagyok valami önálló... nem tudom, hogy bírnám.



Mit javasoltok? Azért érzem gáznak, mert ha valakinek, nekem tudnom kéne, hogy mit akarok, de tényleg nem tudom. És már nincs sok idő...


2011. okt. 8. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi mondjuk meg, milyen foglalkozást válassz? Ebben neked kell döntened. Ha szereted a terepet, legyél erdész. Mondjuk akkor fel fog kopni az állad.
2011. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, kifelejtettem egy fontos dolgot: hogy mit akarok elérni. Szeretnék olyan munkát, ami jól fizet, sokat utazgathatok és viszonylag rugalmas az időbeosztása. Az erdészség azért nem érdekel, mert az valóban nem fizet jól. Sikeres szeretnék lenni.
2011. okt. 8. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom :S,hogy ne mindenben a kifogásokat keresd. Mindenhol lesz olyan tantárgy vagy terület, amit nem fogsz szeretni, nem fog érdekelni. Ne azzal törődj,hogy ki miket mondd...

(ezt a kifejezést,hogy büfészak, pedig nagyon gyorsan felejtsd el! amúgy ez elte anglisztika kifejezetten kemény)

De a lényegre térve: én azt mondom, hogy azt csináld amit szeretsz,s ne azt amihez tehetséged van, meg tudod tanulni, inkább végezz olyat amivel évek múlva is boldog leszel. Leírásod alapján valamelyik agrárszakot ajánlanám (természet, terep, állatok, növények) /Gödöllő: Szt. István Egyetem/

Én azt csináltam, hogy beszereztem a felsőoktatási tájékoztatót, vagy nem tudom mi a neve (az a vastag könyv, mely felsorolja az egyetemeket, fősulikat, szakokat ) és azt lapozgasd!

2011. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A külföldi sulik elég drágák, ha amellett döntesz remélem gazdagok a szüleid. :)


Amúgy szerintem állatorvosira kéne menned, vagy állatgondozónak. Amikor elvégezted akkor pedig lelépni egy egzotikus országba és különleges állatfajokkal foglalkoznod, esetleg állatvédőnek, állatmentőnek menned. A nyelvtudásoddal tuti sikerre vinnéd pl Ausztráliában. A helyedben én ezt tűzném ki célul.


Az, hogy a biosznak vannak részei amit nem szeretsz, nos sajnos azt kell mondjam bármilyen területet választasz lesz olyan része amit utálni fogsz. Abból hozni kell az "épphogy átcsúsztam" szintet. De általában az olyan területekhez, amihez nem létfontosságú egy adott tárgy, ott nem is fogják maximális szinten elvárni a tudást. Pl a sejtbiológia nem fog kelleni az állatorvosira (szerintem).


Az, hogy nem mehetsz bioszból érettségizni ez a mai világban nem igaz. Érettségi után újra jelentkezhetsz érettségizni, ráhúzol fél évet és megcsinálod bioszból. Akkor már nem számít jártál-e faktra vagy sem. Én infóból csináltam 5 évre rá érettségit.


Szóval ha komolyan érdekel a biosz - és ahogy látom kb csak ez érdekel igazán - szerintem megéri várnod egy kicsit.


Bölcsész szakokról lebeszélnélek, semmi értelmük, főleg otthon nem.

Esetleg még a nemzetközi kapcsolatok szakot javaslom. Esetleg mehetsz diplomatának vagy ilyesmi. De az is hátszeles téma...


Szóval hajrá biosz! Sok sikert!

2011. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A külföldi sulik elég drágák, ha amellett döntesz remélem gazdagok a szüleid. :) "


Igen, azok.


"Amúgy szerintem állatorvosira kéne menned, vagy állatgondozónak. Amikor elvégezted akkor pedig lelépni egy egzotikus országba és különleges állatfajokkal foglalkoznod, esetleg állatvédőnek, állatmentőnek menned. A nyelvtudásoddal tuti sikerre vinnéd pl Ausztráliában. A helyedben én ezt tűzném ki célul. "


Ok, de az orvoslás igazából nem nagyon érdekel. Tudom, hoyg ez most fonákul hangzik, hogy azt írom, hogy érdekel az állatokkal való foglalkozás, de az orvoslás nem, de így van. Inkább valami terepi kutatást végeznék.


"Az, hogy a biosznak vannak részei amit nem szeretsz, nos sajnos azt kell mondjam bármilyen területet választasz lesz olyan része amit utálni fogsz. Abból hozni kell az "épphogy átcsúsztam" szintet. De általában az olyan területekhez, amihez nem létfontosságú egy adott tárgy, ott nem is fogják maximális szinten elvárni a tudást. Pl a sejtbiológia nem fog kelleni az állatorvosira (szerintem).


Az, hogy nem mehetsz bioszból érettségizni ez a mai világban nem igaz. Érettségi után újra jelentkezhetsz érettségizni, ráhúzol fél évet és megcsinálod bioszból. Akkor már nem számít jártál-e faktra vagy sem. Én infóból csináltam 5 évre rá érettségit. "



Ezt most nem értem. Ahhoz, hogy felvegyenek egy bioszos szakra, kell egy jó biosz érettségi. Lehetőleg emelt szintű. Hogy felvételizzek biosz szakra, ha csak majd késbb csinálom meg belőle az érettségit?


A biosz emelt tudomásom szerint az egyik legkeményebb. Meg tudnám csinálni, de ehhez tavaly végig kellett volna járnom fakultációra. A középhez is kell annak a tudásnak egy része, amit alapórán nem veszünk. Most már amúgy én is úgy vagyok vele, hogy inkább megtanulnám a nem jó részeket is, de attól tartok, már késő. Ebből kéne érettségiznem, de attól félek, hogy így nem lehet:( Max. középszinten, de az se biztos...



"Bölcsész szakokról lebeszélnélek, semmi értelmük, főleg otthon nem. "


Az előtted válaszoló kifejezetten azt írta, hogy az anglisztika erős. Bár én is arra hajlok, amit te mondasz, az alapján, amiket hallok.


"Esetleg még a nemzetközi kapcsolatok szakot javaslom. Esetleg mehetsz diplomatának vagy ilyesmi. De az is hátszeles téma... "



A növérem történetesen nemzetközi kapcsolatokra jár. Látom nagyjából, hogy miket tanulnak, nem valami vonzó. Először is, nagyon nyomják a törit, politikatudományt, országok közti diplomáciai kapcsolatokat, NATOról meg EUról kell tanulniuk, meg ilyenek. Valahogy úgy érzem, nem nekem való.

Szóval hajrá biosz! Sok sikert!

2011. okt. 8. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ezt most nem értem. Ahhoz, hogy felvegyenek egy bioszos szakra, kell egy jó biosz érettségi."


Igen, kell. Úgy értettem, hogy várj egy fél évet/évet mielőtt tovább tanulsz. Maradj otthon, tanulj bioszt, járj el külön tanárhoz és jelentkezz újra érettségizni bioszból, amikor felkészültél rá. Ha kell emeltet. Utána adod be a jelentkezésed az egyetemre/fősulira. Ha nem érdekel az állatorvosi válassz más állatokkal kapcsolatos szakot. Nem vagyok jártas a témában... én bölcsészetre mentem. :D Ezért javaslom, hogy azt ne válaszd, ahogy azt is, hogy jobb otthon várni/tanulni plusz egy évet gimi után és rájönni mit is akarsz valójában, mint belevágni egy suliba ami nem érdekel...

Bár én is vártam volna...


Ha pedig ahogy írod gazdagok a szüleid, akkor nem kerget a tatár... van még időd kitalálni mit akarsz az életben.

2011. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A zoológia nem érdekelne? Igaz kellene hozzá egy középszintű biosz érettségi , de semmiről sem vagy lekésve, szerintem illene hozzád. TTK biológia alapszak és zoológia mesterszak. Igaz itt Magyarországon nem épp keresett szakmának mondható, esetleg állatkertben, de külföldön simán jól járhatnál a dologgal sokat utazhatsz és terepen vagy :)
2011. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!