Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová mehetnék olasz-szakra?

Hová mehetnék olasz-szakra?

Figyelt kérdés

Vidéken nincsen olyan egyetem, ahol olasz-szak is van? (italianisztika?)

ÉS ha van mi a különbség közte és a fővárosi lehetőségek között?

(ELTE-n van, arról tudok)


2011. szept. 20. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

PTE, SZTE, DE, NYME, PPKE

ezek "vidékiek": Pécs, Szeged, Debrecen, Szombathely, Piliscsaba

(felvi.hu-n a Szakkereső keresőjébe írd be, hogy mit keresel: alapképzés, romanisztika-olasz szakirány a szaknév (ez a hivatalos megnevezés), nappali munkarend)


a különbség annyi, hogy az ELTÉ-n a legnagyobb a létszám (egy évfolyamon kb. 40-en vagyunk). míg pl. PTE-n kb. 5-8 fő van egy évfolyamon.

a tananyag hát.. eltérő lehet, hogy itt-ott a tanárok pl. melyik nyelvészeti irányzatot, megközelítést tanítják, kérik (ELTÉ-n a tanszékvezető Giampaolo Salvi, aki a modern lingvisztikának a tudósa, ott ez az irányadó..). de mindenhol itáliai történelemről, civilizációról, irodalomról/filmről/zenéről, kultúrföldrajzról, nyelvtanról stb. van szó.


én azért mentem az ELTÉ-re, mert nem szerettem volna filológiai specializációt az olaszon belül, hanem másféle minort: és az ELTE BTK-nak marha nagy minorkínálata van.



üdv,

egy ELTÉ-s olaszos

2011. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!!!!! Én is az eltére szeretnék menni, de ha az nem jön össze, akkor tartalékba megjelölnék még vidékieket is..
2011. szept. 20. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!