Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra mehetnék, ha...

Milyen szakra mehetnék, ha szeretem az informatikát?

Figyelt kérdés

Szeretem az informatikát-nem a gyerekes online játékokra értem,hanem az informatikára.Aki értette a mondatot,hogy mit akartam mondani vele,annak köszönöm. :) Szóval.Most hetedikes vagyok,megyek ecdl-re... vagyis... egy iskolába mentem volna,egy jó tanárommal mentünk volna székesfehérvárra, Albaszofthoz. Csak hogy a tanárom nem kapott engedélyt abban az iskolában(azon településen más[ik] iskola).Anyám egyedül nevel.Vagyis... tudjátok olyankor mi a helyzet.A tanár felajánlotta,hogy mehetek hozzá,hogy ő tanít 3000ft/hét,de anyámnak nincs rá pénze(a tanár nem anyám zsebére ment,ő jó tanár volt,okokat nem mondom.) De most nem tudom elképzelni,hogy milyen suliba mehetnék tovább,ami ezzel foglalkozik.Amit most tudok. :

Az egész Windows kezelése,újratelepítése,magyarán,ne kelljen mondanom hogy stb. :) a gép BELSŐ alkatrészeinek szétszedése(vidikártya,alaplap.szal az egészet)akkor a wbs scriptek... angollal úgy vagyok,hogy kb. annyit tudok belőle,mint aki angolt tanul ált. iskola 7.szintjén,és németet tanulok,azt is 7.szinten vágom.Ajánlatot kérnék,ha szemtelen,vagy hasonló megjegyzéseket tettem,elnézést... de... nem jó érzés,hogy nem taníthat a kedvenc tanárom... ugye megérti mindenki. :(


2011. szept. 13. 22:19
 1/5 A kérdező kommentje:
ja.. és informatika,matek ötös,kémia,és még fizika is ötös... szeretem is őket,azzal nincs gond.
2011. szept. 13. 22:21
 2/5 anonim ***** válasza:
amit mindenképpen javasolnék, hogy az angolt egy használható szintre fejleszd fel, lehetőleg minél gyorsabban - az informatika nyelve ugyanis az angol, a neten rengeteg cuccot meg lehet találni, leírásokat, programozási nyelvekről leírásokat, leckéket, de zömmel angolul. Szóval én azt láttam infós ismerősöknél, hogy elég jól lehet képezni magad önállóan is, de ehhez érteni kell az angol szövegeket.
2011. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Debrecenben a Mechwart-ot javaslom. Ha az angol mellett a németet is beszéled,nyert ügyed van. Szerintem a szervereket ismerd meg alaposan és könnyen fogsz munkát találni. A jó hálózatos (CCNP) is ritka.
2011. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát középiskola.

1. Vannak olyan gimnáziumok, ahol emelt szinten tanítják az informatikát. Itt leginkább az informatika szoftveres részével ismerkedhetsz: irodai programok, programozás, esetleg Linux.

2. Informatikai szakközép. Itt valószínűleg szoftver és hardver egyaránt előjön. Amennyire tudom, itt 11-12. évfolyamon igen magas óraszámban tanulják az informatikát, de konkrét szakma tanítása, csak a 12. osztály után következik.

Informatikai szakmai képzést egyébként bármilyen középiskola után választhatsz.

2011. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és hogyan kezdjek el angolt tanulni?... mármint.. ToVáBb... oké h google meg ilyesmi,de abból nem értem meg úgy,mint ha egy tanár mondaná;tanítaná...
2011. szept. 22. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!