Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Szeretem a gépeket,...

Mi legyek? Szeretem a gépeket, szeretek szerelni, fúrni, érdekel az esztergálás és a hegesztés, a gépgyártás, a technológiája, a tervezése, a kezelése, az összeszerelése, a politika, a gazdaság, az autógyártás, az olajipar, az olaj kitermelése.

Figyelt kérdés

Műszaki(mérnöki) pályán gondolkodom, olajmérnöki vagy gépészmérnöki, és az mellé valami OKJ tanfolyamot, szakmunkásit, mivel a fizikai munkát is szeretem- és bírom, és az fáraszt eléggé le.

Pl. Olajmérnöki mellé milyen OKJ vizsga érdemes, amit a szakmában tudok használni, mert gépészmérnökin mindezt tudom használni:) 13/F


2011. júl. 29. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hja szép dolgok ezek, csak felejtsd el őket ha nem megy a matek..


És ezalatt nem azt értem, hogy összejön a 3-4 es évvégén, hanem minimum fakultációkra jársz.


Én is ugyanígy voltam mint te, aztán meg is utáltam az egészet, pár gyárban, iparban eltöltött év után, mert ha nem vagyjó, és nincs rangod, akkor csak csicska lehetsz a gép mellett, vagy a főmérnökúr segghajlata alatt...


Továbbá egy gép vagy gépsor többet ér mint a te életed, vagy a szánalmas karriered.


A gyárakban legtöbbször a gép fontosabb mint az ember.


Ez van. Ez a tőkéskapitalista rablózsarnokság.

2011. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is hasonló dolgok érdekeltek, talán ha kicsit több is.(kivéve az olajipar, abban nem igazán tudom elképzelni magam)


Egyenlőre azt kell mondjam, szerencsés összeállítás ez így, egyrészről, hogy tudod hogy mit csinálnál(osztályunk felének félévig alig volt elképzelése), másrészről, hogy mérnök+nem veti meg a fizikai munkát.


A jó mérnök nem csak a tervező asztal mögött jó mérnök (!)


Eredetileg én is gépészetre/+elektronikára készültem, igazából kéttannyelvű gimnáziumba is felvettek volna,(ahol én vagyok ez felett csak a kifejezetten kitünő-iskola van, amennyire tudom, lennie kéne még 1-2 fokozatnak közöttük(mondjuk kicsit lehet hogy lecsúszott az az iskola))de engem ez érdekelt.


Olajiparba nehéz bekerülni(mondjuk vannak errefelé is sikertörténetek) tehát inkább gépészt ajánlanám.


Személyszerint én úgy tervezem, hogy vagy előrehozott éretségivel, vagy simán, de középiskola után vagy szakma(még utánanézek a párhuzamos képzésnek azért) vagy egyetem, de a végeredmény ha minden jól megy egy villamosmérnöki papír.

2011. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

elsőnek: matek: 5 fizika: 5 egészen 7 évig... alsóba kitűnő mindig, felsőbe 2-3 négyes mellett mindig ötös.

Inkább olajipar, mert a MOL-hoz van kapcsolatunk...

2011. júl. 30. 09:20
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szeretem a gépeket, szeretek szerelni, fúrni, érdekel az esztergálás és a hegesztés, a gépgyártás, a technológiája, a tervezése, a kezelése, az összeszerelése, a politika, a gazdaság, az autógyártás, az olajipar, az olaj kitermelése."

könnyűipari mérnök, villamosmérnök, közlekedési mérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök, energetikai mérnök

politológus, gazdaság és menedzsment (ezeket külön írtam, mert nem mérnöki szakok)

2011. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!